W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym roku dzieci nie przynosiły swoich ulubionych pluszaków, ale ich zdjęcia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
Konkurs czytelniczy „Czy to bajka, czy nie bajka” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu został rozstrzygnięty. Był on skierowany do uczniów klas III-IV. Uczestnicy tego konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia i twórczości Marii Konopnickiej. Wśród nagrodzonych są także uczniowie naszej szkoły:
Hubert Łątka - klasa III,
Konrad Kuczek- klasa III,
Jan Dubiel- klasa IV,
Maja Krzanowska - klasa IV.
Gratulujemy!
20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła wspólnie z UNICEF przyłączyła się do świętowania tego dnia, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne. W tym dniu wśród społeczności naszej placówki zagościł kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne oraz rozwiązywali zadania o tematyce praw dziecka. Zachęcamy Rodziców i Opiekunów do włączenia się w akcję „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie” i do publikowania prac dzieci w mediach społecznościowych z hashtagiem #PomocdlaJemenu.
Uczniowie klas IV-VIII przystąpili do quizu online poświęconemu zagadnieniom praw dziecka. Rywalizację o tytuł „Szkolnego Eksperta w zakresie Praw Dziecka” wygrała Oliwia Łątka - uczennica kl.VII. Serdecznie gratulujemy!
Co wiesz na temat praw dziecka? Sprawdź się:
https://quizizz.com/join?gc=49114360
11_listopada_-_prezentacja.pptx
A tak cała społecznośc szkoły poprzez platformę Teams o godzinie 11.11 odśpiewała hymn !
W dniach 9 XI – 29 XI 2020r. zawieszenie zajęć w formie stacjonarnej dla uczniów klas I – VIII, lekcje będą się odbywać w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Szkoła będzie pracować zgodnie z planem zajęć, wykorzystując do tego platformę Microsoft Teams i dziennik elektroniczny. Oddział przedszkolny-zajęcia zawieszone do 16 XI.
W związku z tym prosi się uczniów i ich rodziców o systematyczne odczytywanie wiadomości przesyłanych przez nauczycieli w e-dzienniku.
W ramach dodatkowych zajęć innowacyjnych z języka angielskiego grupa młodych dziennikarzy z kl.VII wydała następny numer szkolnej gazetki, tym razem w wersji online. Znajdziecie w niej artykuły na temat wieści z naszej szkoły, jak również z kraju i ze świata. Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy jesienne zagadki i inne propozycje zabaw na chłodne wieczory.
Zapraszamy do lektury!
Uczniowie naszej szkoły należący do kola naukowego „ORION” w bieżącym roku szkolnym biorą udział w V edycji Programu naukowego „Być jak Ignacy”. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzację osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Co roku uczniowie poznają naukowców, którzy mieli wpływ na rozwój nauki i postępu. W tym roku poznają – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej
14 października 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W obecności rodziców, pani dyrektor i nauczycieli uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami-zdali pierwszy poważny egzamin. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje i upominki od rodzi
Tradycyjnie w październiku świętuje tysiące dzieci na całym świecie. A w naszym przedszkolu odbyły się po raz pierwszy. Postać niedźwiadka o bardzo ,,małym rozumku", ale bardzo dobrym serduszku fascynuje nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych już od kilkudziesięciu lat. Dnia 14 pażdziernika wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczciły urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci samodzielnie wykonały prezenty dla Kubusia. Były laurki, miodek, torty, życzenia, czytanie książki o Kubusiu Puchatku, piosenki i foto-budka. O Kubusiu Puchatku opowiedziała dzieciom Pani Ania z Biblioteki Publicznej w Dobieszynie, która współpracuje z naszym przedszkolem.
Pani Ania przybliżyła dzieciom postać Kubusia i jego autora. Opowiedziała dzieciom, że postać Kubusia Puchatka stworzył brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza książka z przygodami misia wyszła 14 października 1926 r. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy. Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kojarzy im się zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. To był dzień pełen wrażeń.
Szanowni Państwo
Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla całego Grona Pedagogicznego i Wszystkich Pracowników Szkoły.
Uczniowie SP Dobieszyn
Burmistrza Gminy Jedlicze
z dnia 5 października 2020 roku
o zbiorczych wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu przeprowadzonych w dniu 29 września 2020 roku.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Głośne czytanie to wspólna wędrówka po świecie książki, a czytanie kilkulatkowi rozbudza ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. W tym roku nasi najmłodsi mogli wysłuchać bajek czytanych przez rodziców ,panią bibliotekarkę panią logopedkę. Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie, niepowtarzalny nastrój chwili.
Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają . Dziękujemy za udział w czytaniu, poświęcony czas naszym pociechom i książce.
Wszyscy wiemy, że należy pomagać innym, a nasza uczennica Maja Krzanowska udowodniła, że nie jest jej obojętny los chorych i potrzebujących. Swoim zachowaniem pokazała nam swoje dobre serce. Dobrze, że wśród nas są takie osoby.
26 września przypada Europejski Dzień Języków. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się z zadaniem zatytułowanym „Poszukiwany, poszukiwana” i przygotowali rysopisy znanych postaci współczesnych w różnych językach. Do uświetnienia tego dnia przyczynili się również młodsi uczniowie z klas I-III, którzy za pomocą internetowego narzędzia utworzyli chmury słów: „Dzień dobry”, „Do widzenia” oraz „Dziękuję” w różnych językach europejskich.
Dnia 11.09.2020 r. w kościele parafialnym odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z misjonarką Senegalu. Siostra Ksawera Michalska zabrała nas w wyobraźni do swojej placówki misyjnej – na przedmieścia Dakaru. Na zdjęciach i filmach podziwialiśmy piękno afrykańskiej przyrody. Mogliśmy zobaczyć przychodnię oraz ośrodek dla biednych matek i dzieci, który udało się Naszej Misjonarce rozbudować. Siostra przedstawiła nam trudną sytuację kobiet i dzieci w Senegalu – niedożywienie i brak dostępu do edukacji.
Poprzez podejmowane w naszej szkole akcje charytatywne bardzo chcielibyśmy im choć trochę pomóc i dać nadzieję na lepsze jutro. Spotkanie z Siostrą zakończyliśmy wspólnym śpiewem i modlitwą – „Koronką do Miłosierdzia Bożego” odmawianą w językach świata. Wizyta Siostry na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.