Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
19 czerwca 2019 r. mszą św. w Kościele Parafialnym w Dobieszynie rozpoczęła się ceremonia zakończenia roku szkolnego, której ciąg dalszy odbył się na boisku szkolnym. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali część artystyczną - którą to pożegnali się ze szkołą. Absolwenci podziękowali nauczycielom oraz swoim rodzicom za trud wychowania i za lata spędzone w szkole.
Po części artystycznej nadszedł czas na podsumowanie pracy w mijającym roku i rozdanie nagród, dyplomów, gratulacji i podziękowań. Następnie wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami, aby otrzymać dowody promocji - świadectwa.
Wyniki z egzaminu ósmoklasisty
Uczniowie naszej szkoły w pierwszym egzaminie ósmych klas uzyskali następujące wyniki (w nawiasach podana średnia krajowa):
W sobotnie popołudnie, 15 czerwca br. przy Starej Kuźni w Jedliczu, w miłej i gościnnej atmosferze odbył się Przegląd Konkursowy Pieśni Ludowej „Nutka 2019”.Organizatorem międzypowiatowego konkursu było Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu, promujące lokalną kulturę i sztukę. Dzieci prezentowały się w występach solowych i zespołowych. Te kilka godzin spędzone w tym miejscu i w tym czasie było oczywistym dowodem, że tradycja pieśni ludowej, a tym samym tradycyjne wartości polskiej wsi nie zanikają, lecz są kultywowane przez kolejne pokolenia. Przegląd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem bowiem wystąpiło na nim ponad stu wykonawców, w tym wokalistki z naszej szkoły: Weronika Landoch, Maja Waliszko, Sara Penar, Wioletta Dubis, Julia Kozioł, Zuzanna Wiśniowska, Roksana Fejkiel. Jury doceniło wykonanie piosenki „Hej z góry” zaprezentowane przez Wiolettę Dubis przyznając jej III miejsce, natomiast wyróżniono Roksanę Fejkiel za piosenkę „Zachodzi słoneczko”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.
W niedzielny wieczór nie dane nam było pospać. Tuż po północy musieliśmy się zbierać, by wyruszyć na wycieczkę do Warszawy. Niewyspani, ale bardzo podekscytowani wsiedliśmy do autobusu. Z jednej strony powinniśmy zasnąć, aby wypoczętym zwiedzać stolicę, ale nocnym harcom w autobusie nie było końca.
Około 8.00 dotarliśmy do celu, gdzie przywitał nas pan przewodnik. Pierwszym odwiedzonym miejscem było Centrum Nauki Kopernik. Tam mogliśmy poznać tajniki matematycznych zagadek czy fizycznych doświadczeń w przystępny sposób. Czas zleciał tak szybko, że nie zdążyliśmy się obejrzeć, a już trzeba było udać się na Stare Miasto, by dalej podziwiać stolicę. Odbyliśmy bardzo przyjemny spacer Traktem Królewskim przez ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście aż pod Kolumnę Zygmunta. Po drodze minęliśmy bramę uniwersytecką UW, Katedrę św. Jana, zajrzeliśmy do Kościoła św. Krzyża, a spacer zakończyliśmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego, gdzie opowieściom przewodnika nie było końca. Na koniec dnia wybraliśmy na Cmentarz Powązkowski, gdzie mogliśmy się oddać zadumie, podziwiając groby największych Polaków ostatnich dziesięcioleci.
Po całym męczącym, ale obfitym we wrażenia dniu udaliśmy się do hotelu na nocleg.
We wtorek nie mogliśmy długo pospać, gdyż od rana czekało na wiele atrakcji. Dzień zaczęliśmy od wizyty i spacerze po Parku Łazienkowskim, gdzie piękna pogoda sprzyjała podziwianiu budowli i przyrody tych "zielonych płuc" Warszawy. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Klubu Sportowego "Legii Warszawa". To tam fani sportu mogli znaleźć coś dla siebie. Fani militariów również nie mogli narzekać - na nich czekało Muzeum Wojska Polskiego. Obkupieni w pamiątki udaliśmy w stronę centrum, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod Stadionem Narodowym.Na pożegnanie z Warszawą przejechaliśmy przez dzielnicę Praga, gdzie z okien autobusu podziwialiśmy tę niezwykle interesującą część miasta.
Mimo zmęczenia i upałów oraz napiętego harmonogramu cały czas towarzyszył nam uśmiech. Spędziliśmy piękny czas w stolicy. Mamy nadzieję, że nasza przyszłoroczna wycieczka będzie równie udana.
W środę 29 maja 2019 r. nasza drużyna w składzie : Klaudiusz Orzechowski, Maciej Krzysztyniak, Daniel Kubacki, Arkadiusz Cygan, Julia Ginalska i Sylwia Kędzior, wzięli udział w II Turnieju Pożarniczo – Ratowniczym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie.
Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap pisemny w formie testu. Drugi etap - praktyczny obejmował trzy ogniska urazowe, rozpoznawanie sprzętu oraz tor przeszkód. Młodzież skupiona w drużynie ratowniczej „Szczepanika” przygotowała bardzo ciekawe ogniska urazowe. Obejmowały one m.in. zadławienia, utratę przytomności, resuscytację niemowlęcia, złamania, użycie defibrylatora oraz pierwszą pomoc poszkodowanym w wypadku samochodowym. Kolejnym wyzwaniem było rozpoznawanie sprzętu strażackiego udostępnionego przez straż pożarną. Każda drużyna musiała na zakończenie zawodów pokonać tor przeszkód.
Po konkursie zawodnicy zostali zaproszeni na pyszne ciasta i kiełbaski z grila przygotowane przez uczniów z klas o profilu turystycznego. Nasza drużyna w klasyfikacji końcowej turnieju zajęła IV miejsce.
Lajkujmy profilaktykę !
Przedstawienie przygotowane prze uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, w ramach lekcji Wychowanie do życia w rodzinie niech będzie manifestem zdrowego stylu życia. Aktorzy w scenkach profilaktycznych promowali postawę ,,jestem na nie!” wobec substancji psychoaktywnych i ,,wybieram życie wolne od nałogów!”.
Prowadzący widowisko- Julia i Dawid, w swoim wystąpieniu, brawurowo postarali się propagować aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie. Społeczność szkolna dobrze odebrała i nagrodziła brawami tę niecodzienną lekcję profilaktyki.
Uczniowie klas III-V czwartego czerwca uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Beatą Ostrowicką, które odbyło się w Filii Gminnej Biblioteki imienia Kaspra Wojnara w Dobieszynie. Pisarka bardzo ciekawie przedstawiła drogę książki od jej napisania do ukazania się w księgarni. Uczniowie w trakcie spotkania zadawali wiele pytań związanych z pracą pisarza. Na zakończenie spotkania podziękowali pani Beacie Ostrowickiej i wręczyli jej na pamiątkę laurkę z własnymi podpisami.
W dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. w Złotym Potoku (woj. śląskie) odbył się 42. Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju uczestniczyło 97 uczestników, a Wicemistrzem Polski został uczeń naszej szkoły Klaudiusz Orzechowski.
Turniej składał sie z 3 części. W pierwszej części do rozwiązania był test składający sie z 40 pytań. W każdej grupie wiekowej 5 najlepszych uczestników po teście pisemnym zakwalifikowało się do drugiej części, która składała się z 3 zadań praktycznych. W 3 części turnieju który odbył się 2 czerwca, w niedzielę zawodnicy odpowiadali na 2 pytania ustne, po których zostali wyłonieni zwycięzcy.
W grupie I "Szkoły podstawowe" 2. miejsce zdobył Klaudiusz Orzechowski, uczeń Szkoły Podstawowej w Dobieszynie. Gratulujemy mu tak wspaniałego sukcesu oraz godnego reprezentowania Dobieszyna, Gminy Jedlicze, powiatu krośnieńskiego oraz województwa podkarpackiego.
29 maja 2019r uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Pstrągowej. Mimo niepewnej pogody wszyscy świetnie się bawili. Jeździli bryczkami poznając najbliższą okolicę, jeździli wierzchem na koniu, poznali sposoby pieczenia chleba, sami wyrobili ciasto, a następnie upiekli chleb. Na zakończenie wolne chwile spędzili na wspaniałym placu zabaw skąd żal było im wracać do domu.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Twórczości Szkół i Przedszkoli „Pegaz” 2019, który odbył się 26 maja - w dniu wyjątkowym dla wszystkich mam i ich pociech. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV i V, którzy przygotowali ciekawą choreografię taneczną oraz wokalistki Karolina Turek i Roksana Fejkiel. Mimo tremy i wielkich emocji nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Grupa została doceniona przez jurorów i otrzymała wyróżnienie. Bardzo się cieszymy bo poziom prezentowanych form artystycznych był wysoki i niezwykle różnorodny.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 24.05. 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Tam dowiedziały się, jak wytwarzane są lizaki i na jakich robi się to urządzeniach. Miały możliwość powąchać przeróżnych aromatów, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Następnie każde dziecko wykonało samodzielnie własnego lizaka. W czasie tej wycieczki brały również udział w warsztatach robienia własnej pizzy.Był też czas na wspaniałą zabawę. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i uśmiech na buziach :)
W dniu 23.05. uczniowie klasy VII i VIII wraz z nauczycielami uczestniczyli w pokazach z fizyki. Pokazy te odbyły się w siedzibie Politechniki Rzeszowskiej. Naukowcy z Rzeszowa i Lublina przedstawili uczniom w prosty i humorystyczny sposób wiele ciekawych zasad fizycznych, dotyczących ruchu, powstawania zjawisk atmosferycznych czy dźwięku.Swój pokaz wzbogacili krótkim występem muzycznym. Następnie uczniowie odwiedzili kręgielnię w Rzeszowie, gdzie spędzili czas w miłej atmosferze rywalizacji sportowej.
W piątek 17 maja w Roźwienicy (powiat jarosławski) odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczeń naszej szkoły Klaudiusz Orzechowski zajął w nich II miejsce i będzie reprezentował województwo podkarpackie w finale centralnym ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej, który odbędzie się w dniach 31maja-2 czerwca w miejscowości Złoty Potok w województwie śląskim.
Klaudiuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 17 maja 2019r. w hali sportowej GOSiR Jedlicze odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. W zawodach wzięło udział 6 szkół z terenu naszej gminy: SP Moderówka, SP Żarnowiec, SP Jedlicze, SP Potok, SP Jaszczew i SP Dobieszyn. Reprezentacje szkół składały się z uczniów urodzonych w 2009 roku i młodszych. Bawiąc się, rywalizowali w 6 konkurencjach: „Sztafeta”, „Dodawanie skoków”, „Zamiana piłek”, „Rzuty do żywego kosza”, „Bieg z szarfami”, „Strzały na bramkę”. Nasi uczniowie po rozegraniu wszystkich konkurencji uplasowali sie na drugim miejscu w gminie.
SP Dobieszyn reprezentowali uczniowie:Klara Dziura, Martyna Nitka, Oliwia Serwińska, Zuzanna Twaróg, Nikola Borek, Witold Trybus, Szymon Michalski, Adam Kubacki, Krzysztof Janocha, Konrad Kuczek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
16 maja 2019 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, którego celem było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów, rozwijanie postawy ciekawości, otwartości oraz tolerancji wobec innych kultur. Naszą szkołę reprezentowali: Klara Dziura (kl.II) oraz Zuzanna Bęben i Alan Dubis (kl.V).
Uczennica Klara Dziura odniosła muzyczny sukces zajmując II miejsce w kategorii wiekowej klas I-III. Gratulujemy!
Dnia 13 maja 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny: z Dobieszyna, Długiego, Jaszczwi, Jedlicza i Potoka. Znakomicie zaprezentowali się nasi młodzi sportowcy, którzy zdobyli: II miejsce w trójboju dziewcząt, III miejsce w trójboju chłopców, III miejsce w czwórboju dziewcząt i IV miejsce w czwórboju chłopców.
W trójboju dziewcząt naszą szkołę godnie reprezentowały: Martyna Nitka, Dominika Stasiczak, Zuzanna Wiśniowska, Dominika Kozioł, Oliwia Serwińska. Drużyna chłopców: Witold Trybus, Karol Michalski, Adrian Owsiak, Dominik Wasłowicz.
W czwórboju chłopcy wystąpili w następującym składzie: Karol Michalski, Adrian Owsiak, Krzysztof Nowak, Miłosz Maciejowski, Bartosz Cesarz, Jakub Samson, natomiast dziewczęta: Oliwia Serwińska, Dominika Stasiczak, Zuzanna Wiśniowska, Oliwia Łątka, Gabrysia Trybus, Maria Wojtowicz.
Naszym sportowcom gratulujemy sukcesu.
Wycieczki do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie stały się już u nas w przedszkolu tradycją.Co roku wiosną,nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami.Dzieci zapoznają się z pracą strażaków i wzbogacają wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole, poznają przyczyny powstawania pożarów i uczą się jak postępować w przypadku zagrożenia pożarowego.Wszystkim Strażakom z OSP w Dobieszynie dziękujemy za poświęcony nam czas, za życzliwość i gościnność.Zyczymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów.
W dniu 11.05.2019 r. w Domu Ludowym odbyła się uroczystość z okazji 70 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie. Chcąc oddać cześć tak szczytnemu celowi jakim jest ratowanie ludzkiego życia i dobytku podczas ciężkich akcji strażackich uczniowie klasy II wzięli udział w uroczystości oraz przygotowali krótką, trochę humorystyczną część artystyczną.
„ Dziękujemy Wam strażacy,
Za Waszą trudną i ciężką pracę.
I z piosenką przychodzimy,
Zdrowia, szczęścia Wam życzymy”
W dniu 25 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Miedzynarodowego Dnia Ziemi przygotowana przez uczniów z klasy V,VII i VIII. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pt."Ziemia to wyspa zielona", w którym promowali działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska.
W dniu 09.05.2019 r. uczniowie kl. II udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej im Kaspra Wojnara- Filia w Dobieszynie. Celem było zapoznanie się z historią powstania biblioteki, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza, wzbogacenie słownictwa dzieci. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, zadania. Na zakończenie Pani Bibliotekarka rozdała każdemu uczniowi zakładkę do książki i odczytała hasło- przesłanie- „ DZIECI CZYTAJCIE KSIĄŻKI”
6 maja obchodziliśmy uroczyście 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy IV-VII przybliżyli społeczności szkolnej to ważne wydarzenie historyczne. Słowami poetów wyrazili nastrój i uczucia towarzyszące zarówno twórcom Konstytucji jak i całemu narodowi.
Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas I-III, odbył się 26 kwietnia 2019r. W konkursie brało udział po dwoje uczniów z klasy I-II oraz jeden uczeń z kl. III.
Celem konkursu było:
- rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającego środowiska,
- znaczenie świata przyrodniczego dla człowieka,
- podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów,
- uwrażliwienie na problemy ochrony środowiska,
- kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w zdobywaniu wiadomości i poznawaniu środowiska.
Uczniowie otrzymali test z zadaniami, rozwiązali zadania i przekazali do komisji, do oceny.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce- Witold Trybus – kl. III,
Ex aequo:
II miejsce –Klara Dziura, Konrad Kuczek- kl. II,
II miejsce- Anna Kuczek, Weronika Landoch- kl. II.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W Niedzielę Palmową grupa wolontariuszy naszej szkoły kwestowała na rzecz krośnieńskiego Hospicjum im. św. Jana z Dukli wręczając ofiarodawcom zarówno żywe jak i ręcznie wykonane kwiaty żonkili symbolizujące nadzieję. W sumie zebrano 1.219,00 zł. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie tej szlachetnej akcji.
13 kwietnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Jedliczu odbył się „Kiermasz Wielkanocny”. Uczniowie i rodzice naszej szkoły wraz z nauczycielem plastyki Marią Gierek przygotowali, jak co roku, tradycyjne ozdoby wielkanocne, które cieszyły się zainteresowaniem wśród przybyłych. Dziękujemy wszystkim za aktywne kultywowanie tradycji wielkanocnych.
We wtorek 9 kwietnia w Dukli, odbyły się XXI Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Uczeń naszej szkoły Klaudiusz Orzechowski zajął w nich I miejsce i będzie reprezentował nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich. Droga do zwycięstwa nie była łatwa.
Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską, w której skład wchodzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Krośnie oraz przedstawiciele ZOP ZOSP RP w Krośnie.
Klaudiuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
9 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się XII Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej.Na przesłuchania zgłosiło się blisko 70 recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców. Uczennica naszej szkoły Karolina Turek odniosła wielki sukces zajmując II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
W dniu 04.04.2019r. uczniowie pierwszej klasy odwiedzili Gminną Bibliotekę im. Kaspra Wojnara- Filia w Dobieszynie. W miłej atmosferze rozwiązywali wiele krzyżówek, rebusów, zagadek związanych z biblioteką i pracą bibliotekarza. Po pomyślnym rozwiązaniu wszystkich zadań, uczniowie zostali pasowani na czytelnika i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i zachęcamy do częstych odwiedzin gminnej biblioteki.
W dniu 27.03.20119 r. uczniowie kl. I, II i III brali udział w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się od sklepiku ze słodkościami. Pani przewodnik zapoznała uczestników z historią powstania lizaków oraz produkcją na przestrzeni kolejnych lat. Uczniowie rozpoznawali różne smaki za pomocą panelu sensorycznego. Kosztowali różnych rodzajów cukrów, bawili się barwnikami, a także wąchali aromaty wykorzystywane do produkcji słodyczy. W sali z maszynami przemysłu cukierniczego dowiedzieli się, w jaki sposób wytwarzano lizaki.
Elementem końcowym w muzeum była możliwość wykonania lizaka według wzoru i koloru oraz estetyczne zapakowanie go. Po zwiedzaniu uczniowie udali się do Pizzerii „ Vesuvio” na warsztaty robienia pizzy, gdzie pod kierunkiem pani instruktor wszyscy mogli wykonać swoją pizzę i ozdobić ją odpowiednimi produktami. Zwracano uwagę na estetykę wykonywania i spożywania posiłku. Następnie pan kucharz upiekł wszystkim wykonane danie, a potem nastąpiła degustacja. Wszyscy zaspokoili głód i udali się na plac zabaw. Po zabawie, trochę zmęczeni ale zadowoleni wrócili do szkoły. Po zakończonej wycieczce uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo w warsztatach.
Opiekunami wycieczki były nauczycielki:Agata Żebracka, Maria Gierek, Ewa Gromek.
Uczennica klasy czwartej Maja Klinikowska zdobyła wyróżnienie w konkursie „Kreator mody 2019” w kategorii dodatek do odzieży zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Gratulujemy!
21 marca 2019 roku najmłodsi uczniowie z naszej szkoły uroczyście powitali wiosnę. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony.Dzieci piosenkami, wierszami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny.
Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!
W dniu 20 marca uczniowie naszej szkoły, mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody dotyczącej życia gadów, a konkretnie węży. Mogli zobaczyć mi.in. boa dusiciela, węża zbożowego, pytona tygrysiego czy węża koralowego. Prowadzący zajęcia w interesujący sposób omówił tajniki życia i hodowli tych gadów, przedstawił ich budowę, zachowanie i zwyczaje. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość dotkniecia zwierzęcia. Żywa lekcja przyrody to dla uczniów cenne doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci. Być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.
22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbył się X jubileuszowy Wiosenny Turniej Wiedzy skierowany do uczniów klas szóstych. Jak co roku czteroosobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi zadaniami problemowymi, rozwiązywały zagadki i łamigłówki, odpowiadały na krótkie pytania z różnych dziedzin. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły: Marysia Wojtowicz, Bartek Cesarz, Kuba Samson i Klaudiusz Orzechowski wywalczyli II miejsce. Otrzymali pamiątkową statuetkę, medale okolicznościowe oraz drobne upominki.
Zostały podsumowane również edycje konkursowe.
W konkursie "Rachmistrz Gminy Jedlicze" uczeń Klaudiusz Orzechowski zajął II miejsce, a Marysia Wojtowicz otrzymała wyróżnienie.
W konkursie "Mistrz Języka Angielskiego" III miejsce zajął Bartek Cesarz.
GRATULUJEMY!
1.03.2019r. odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Bardzo dobrze wypadli w nim nasi uczniowie. I miejsce zajął uczeń klasy VI Klaudiusz Orzechowski, II miejsce zajął uczeń klasy V Rafał Kuczek a III miejsce zajął uczeń klasy V Alan Dubis. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu.
Klaudiusz Orzechowski będzie reprezentował naszą gminę na eliminacjach powiatowych. Życzymy mu wysokich wyników!
4 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyła się VI Edycja Gminnego Konkursu „Mistrz Ortografii”. Konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie rozpoczęli zmagania z ortografią od napisania dyktanda, następnie przystąpili do rozwiązywania testu. Naszą szkołę reprezentowała Marysia Wojtowicz oraz Klaudiusz Orzechowski. 7 marca odbyła się XV Edycja Rachmistrza Gminy Jedlicze. Wyniki zostaną uroczyście ogłoszone 22 marca 2019 r. podczas X Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI.
W sobotę 3 marca 2019 r. odbyły się na Hali GOSiR-u Jedlicze Gminne Eliminacje do Powiatowej Olimpiady w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów.Zdobywcy pierwszych dwóch miejsc w poszczególnych kategoriach awansowali do eliminacji powiatowych. Tenisiści otrzymali pamiątkowe statuetki, medale oraz dyplomy. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za przybycie na zawody, osobom które awansowały do dalszych eliminacji życzymy sukcesów i godnego reprezentowania gminy Jedlicze.
Wyniki końcowe :
Kategoria: Dziewczyny do 13 lat (ur. 2006 r. i młodsi)
1.Dominika Stasiczak
Kategoria: Chłopcy do 13 lat (ur. 2006 r. i młodsi)
1. Orzechowski Klaudiusz
3. Maciejowski Miłosz
Kategoria: Chłopcy od 14 do 16 lat (ur. 2003 – 2005 r.)
3. Mateusz Nowak
4. Dawid Stasiczak
Już za kilka dni ferie, upragniony czas wypoczynku i zabawy, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków w czasie ferii zimowych apelujemy do wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw!
Pamiętajcie:
PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU
Uprzejmie informujemy, że 12 listopada 2018 roku tj. poniedziałek jest dniem wolnym od zajęć edukacyjno-wychowawczych.
Szanowni uczniowie, rodzice, mieszkańcy Dobieszyna.
ORLEN Południe S.A. serdecznie zaprasza do udziału w akcji „Drzewko za butelkę” w ramach realizacji międzynarodowego Programu „Odpowiedzialność i Troska”, która w tym roku w gminie Jedlicze odbędzie się już po raz trzeci.
Serdecznie prosimy wszystkich chętnych do zaangażowania się w zbiórkę pustych butelek. Zbiórka w naszej szkole będzie trwała do 2 grudnia 2018r. Zebrane, zgniecione butelki należy umieścić w opakowaniach zbiorczych, a następnie napisać na nich liczbę butelek w worku i przynieść do szkoły.Puste worki do odebrania w szkole.
Celem akcji jest podnoszenie świadomości i wrażliwości ekologicznej, a także promocja konkretnych wzorców działań wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie placówek, które dołączą do akcji zbierają zużyte plastikowe butelki PET, które następnie trafiają do powtórnego przerobu
CZCIMY 100 LAT WOLNEJ POLSKI
Bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji
100 lecia Odzyskania Niepodległości
która odbędzie się dnia 11.11.2018r. o godzinie 1145
w Kościele Parafialnym w Dobieszynie
Społeczność SP w Dobieszynie
Podczas uroczystości włączymy się do inicjatywy odśpiewania "Hymnu dla Niepodległej", który w całej Polsce rozbrzmi w samo południe.
W piątek 8 lutego w naszej szkole odbył się finał konkursu JEDEN Z DZIESIĘCIU, nawiązujący do znanego telewizyjnego teleturnieju. Konkurs adresowany był dla uczniów klas V – VIII i sprawdzał wiedzę uczniów. Pytania obejmowały materiał z zakresu wszystkich przedmiotów szkolnych, życia Szkoły, wiedzy ogólnej. Każdy uczestnik zaczynał grę z trzema „szansami”. Prowadzący zadawał pytania, błędna odpowiedź lub jej brak powodowała utratę jednej „szansy”. Konkurs składał się z trzech etapów.
W pierwszym z nich prowadzący zadawał kolejno pytania graczom w dwóch rundach. Każdy zawodnik dostał po dwa pytania. Wystarczyło odpowiedzieć przynajmniej na jedno, aby grać w następnej rundzie. Błędna odpowiedź powodowała utratę jednej „szansy”, jednak jeśli gracz nie odpowiedział na żadne z dwóch pytań, odpadał z gry.
W drugim etapie pytania zadawane były kolejnym zawodnikom. Ten, który pierwszy udzielił poprawnej odpowiedzi, wyznaczał kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowiedział błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazywał dalej. Jeśli odpowiedział poprawnie, przejmował prawo do wyznaczania. Gra toczyła się tak długo, aż pozostało w grze 3 zawodników, którzy przeszli do kolejnego etapu. Strategie i taktyki obrane przez graczy i trudne pytania finałowe pozwoliły wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Urbanek, drugie miejsce zdobył Dawid Stasiczak natomiast na trzecim miejscu uplasował się Dominik Urbanek.
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją. W czasie turnieju nie zabrakło publiczności zagrzewającej do walki swoich faworytów.
Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.
W dniach 26 listopada – 2 stycznia nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „ Góra Grosza”. Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym roku udało nam się zebrać kwotę: 265,63 zł. Udział w akcji „Góra Grosza” uświadomił każdemu z nas, że ilekroć otwieramy swoje serca na potrzeby innych stajemy się lepsi i radośniejsi.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!
Klasa 0 |
25,24 zł |
Klasa I |
20,77 zł |
Klasa II |
15,84 zł |
Klasa III |
44,59 zł |
Klasa IV |
62,43 zł |
Klasa V |
41,54 zł |
Klasa VI |
44,71 zł |
Klasa VII |
10,51 zł |
Suma |
265,63 zł |
29 stycznia 2019r. w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się XXVIII edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek Pogranicza. Ta cykliczna impreza co roku przyciąga wielu młodych wokalistów, którzy z pasją śpiewają kolędy i pastorałki. W tym roku udział w konkursie brali m.in. uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego. Z dużą satysfakcją informujemy, że uczennica naszej szkoły Karolina Turek kolędą „Mizerna cicha” wyśpiewała III miejsce. W eliminacjach gminnych otrzymała I miejsce i tym samym nominację do etapu powiatowego, w którym reprezentowała naszą szkołę i gminę Jedlicze.
Niezwykła interpretacja tej pięknej kolędy oraz wspaniałe wykonanie wokalne zagwarantowały Karolinie tytuł laureata III miejsca.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.
28 stycznia 2019r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. Drużyna chłopców odniosła bardzo duży sukces, wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła I miejsce w Gminie Jedlicze. Drużyna dziewcząt po bardzo zaciętych meczach zdobyła II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Stasiczak, Maria Wojtowicz, Klaudiusz Orzechowski, Jakub Samson, Miłosz Maciejowski. Drużyna chłopców w nagrodę za zdobycie I miejsca będzie reprezentować naszą szkołę i gminę w zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym sportowcom.
Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu piosenki angielskiej, którego głównym celem jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności wokalno-artystycznych oraz propagowanie nauki języka angielskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 21 uczniów. Jury przyznało miejsca w trzech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
Wyniki prezentują się następująco:
Kategoria „Oddział przedszkolny”:
I miejsce: Milena Belczyk
II miejsce: duet - Wiktoria Antonik, Weronika Wojnar
III miejsce: zespół - Karol Cholewiak, Jan Janocha, Piotr Janocha, Błażej Mercik
Kategoria „Klasy I-III”:
I miejsce: Julia Kozioł (kl.II)
II miejsce: ex aequo Klara Dziura (kl.I) oraz trio: Anna Kuczek, Sara Penar, Maja Waliszko (kl.II)
III miejsce: Nikola Borek (kl.III)
wyróżnienie: Nikola Pec (kl.II)
Kategoria „Klasy IV-VIII”:
I miejsce: duet - Zuzanna Bęben i Dominika Stasiczak (kl.V)
wyróżnienie: Zuzanna Wiśniowska (kl.IV)
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press, a pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy!
23 stycznia nasi uczniowie bawili się na zabawie choinkowej w Domu Ludowym. Jak na karnawał przystało był to bal przebierańców z księżniczkami, wróżkami, rycerzami... . Stroje były bardzo pięknie i pomysłowe. Wszyscy wspaniale się bawili, a na zakończenie otrzymali słodkie upominki. Zabawa urozmaicona była konkursami i zabawami. Dzieci bardzo miło spędziły wolny czas. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym mroźnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo jest to święto naszych kochanych babć i dziadków, które na stałe jest wpisane w repertuar imprez szkolnych. Na uroczystość Dnia Babci i Dziadka w dniu 22 stycznia, do domu ludowego przybyli dziadkowie oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik, zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Ryszard Zagórski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ryszard Dziura, Przewodnicząca KGW Pani Danuta Lorens.
Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły przygotowany wraz z nauczycielami program artystyczny. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje podziękowania za trud włożony w ich wychowanie. Zachwycone występami babcie i dziadkowie nie szczędzili wnukom uśmiechów i buziaków. Po części artystycznej na salę wjechał ogromny tort z fajerwerkami, a cała sala odśpiewała gromkie „Sto Lat”. Święto Babci i Dziadka było dniem niezwykłym, pełnym uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym uczniowie z terenu gminy Jedlicze mają możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Po raz kolejny sala widowiskowa wypełniła się dźwiękami znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowało się wielu młodych, znakomitych artystów- wśród nich uczniowie naszej szkoły.
W sobotę 12. stycznia 2019r. odbyły się przesłuchania konkursowe dla przedszkolaków. Dużym sukcesem zakończył się występ wokalny Jasia Janochy, który zajął I miejsce.
Natomiast w niedzielę 13. stycznia br. odbyły się przesłuchania dla starszych grup szkolnych. W kategorii klas I-III wyróżnienia w konkursie wyśpiewali: Szymon Michalski z klasy I i Julia Kozioł z klasy II. Z kolei w kategorii klas IV-VI wyróżniono: Roksanę Fejkiel,Dominikę Kozioł, Zuzannę Wiśniowską i Alana Dubisa. W najstarszej kategorii wiekowej I miejsce wyśpiewała Karolina Turekuczennica klasy VII.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.
W niedzielę 13 stycznia nasi utalentowani uczniowie przedstawili jasełka w kościele w Dobieszynie. Aktorzy wiernie odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została przybliżona m. in. przez aniołków, pastuszków, potężnego i okrutnego Heroda oraz Mędrców ze Wschodu. Oryginalny scenariusz oraz piękna oprawa muzyczna twórczo przeplatały się z wątkami biblijnymi. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach uznania i podziękowania ksiądz proboszcz Marek Lewandowski. Zwieńczeniem bożonarodzeniowych jasełek była zbiórka datków na rzecz podopiecznych Siostry Ksawery – misjonarki z Senegalu pochodzącej z Dobieszyna.
IGRZYSKA DZIECI
1 m. - SP Jedlicze - 97 pkt.
2 m. - SP Dobieszyn - 46 pkt.
6 m. - SP Długie - 6 pkt.
Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzy społeczność SP Dobieszyn.
Zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 XII 2018 do 1 I 2019r.
Do szkoły wracamy 2 I 2019r.
W piątkowy grudniowy poranek, tuż przed zimową świąteczną przerwą w nauce uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka wprowadzając wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej wszyscy udali się do swoich klas, aby tam połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i zasiąść do wigilijnego stołu. Spotkaniu opłatkowemu towarzyszył śpiew kolęd oraz miły, świąteczny nastrój.
Dzisiaj w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Był to bardzo pracowity dzień dla przedszkolaków, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które wypiekliśmy z pomocą rodziców.
We wtorek, 11 grudnia 2018r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zostały ogłoszone wyniki Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej i kulturalnej, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz historię pożarnictwa.
Uczennica klasy czwartej Zuzanna Wiśniowska zdobyła I miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.
11 grudnia 2018 r. w hali GOSiR w Jedliczu odbyło się podsumowanie akcji „Drzewko za butelkę” realizowanej w ramach edukacji ekologicznej programu „Odpowiedzialność i Troska”, której organizatorem był ORLEN Południe. W podsumowaniu akcji wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Gminy Jedlicze. Przedstawiciele organizatora podziękowali wszystkim za zaangażowanie w akcję. Każda placówka biorąca udział w zbiórce otrzymała dyplom i sadzonki drzewek. Stanowi to swego rodzaju potwierdzenie zaangażowania w dbałość o czystość otaczającego nas świata. Ogłoszone zostały także wyniki konkursu.
Uczniowie którzy zebrali najwięcej butelek otrzymali upominki. W naszej szkole zdecydowanym liderem została Oliwia Łątka, która zebrała 10960 butelek, w oddziale przedszkolnym Jasiu Janocha z ilością 2300 butelek. W kategorii przedszkoli nasz oddział przedszkolny zebrał 6635 butelek, natomiast uczniowie szkoły podstawowej zebrali ich 67914. Dzięki tak imponującej liczbie uplasowaliśmy się na III miejscu – efektywność zbiórki z ilością 474 butelek na jednego ucznia w kategorii przedszkoli, na I miejscuefektywność zbiórki z ilością 746 butelek na jednego ucznia oraz na II miejscu ilość zebranych butelek z ilością 67914 butelek w kategorii szkół podstawowych. Podsumowując nasza szkoła otrzymała 3500 zł na zakup pomocy naukowych oraz sportowych.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie w akcję. W tym roku zebraliśmy 74549 butelek. Duże słowa uznania należą się także rodzicom oraz osobom, które przyczyniły się do tego imponującego wyniku. Dziękujemy !!!
7 grudnia uczniowie naszej szkoły: W. Dubis, J. Ginalska, M. Krzysztyniak, K. Miśkowicz wzięli udział w ciekawym wydarzeniu organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie we współpracy z Zakładem Filologii Angielskiej PWSZ w Krośnie i pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Dzień Języków Obcych cieszył się ogromną popularnością, w imprezie uczestniczyło ponad 600 uczniów. Każdy uczestnik brał udział w konkursach, zabawach językowych, prezentacjach multimedialnych i zajęciach w różnych językach obcych, m.in. angielskim, niemieckim, łacińskim, hiszpańskim. Na zakończenie odbył się pokaz I pomocy w wykonaniu uczniów klas pożarniczych.
Jest taki dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. Jest to Dzień Świetego Mikołaja. Gościem specjalnym w tym dniu był Mikołaj, który przyszedł do naszej szkoły z upominkami. Wszystkim dzieciom rozdał słodkie upominki. Świety Mikołaj dla wszystkich dzieci naszej szkoły ufundował także środowy wyjazd na seans filmowy do kina na film pt" Grinch". Mikołajowi dziękujemy i zapraszamy za rok.
Podczas Mikołajkowego Festiwalu Piosenki ,,Droga do gwiazd’’, który odbył się 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice. Roksana Fejkiel zajęła III miejsce. Gratulujemy!
„Pomagając innym pomagasz i sobie”
Uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Zgromadzono artykuły dziecięce po podstawowe produkty żywnościowe i środki czystości. Zaangażowanie poszczególnych klas, uczniów i nauczycieli było wprost nie do opisania i napawa wielkim wzruszeniem.Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie.
W dniu 30.11.2018r. klasa III wyjechała na wycieczkę klasową do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Na poszczególnych poziomach uczniowie zobaczyli na żywo tworzenie witraży, grawerowanie szkła, tworzenie szklanych ozdób. Poznali proces produkcji szkła oraz pomieszczenie z piecem i urządzeniami do obróbki szkła. Klasa wzięła również udział w warsztatach szklanego rzemiosła poprzez malowanie obrazów o tematyce świątecznej. Po zwiedzaniu każdy uczestnik wycieczki mógł zakupić sobie szklaną pamiątkę.
Drugą atrakcją było wejście do XVI wiecznych piwnic przedprożnych na Starówce. W piwnicach znajduje się sala doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem szkła oraz ekspozycja urządzeń produkcyjnych i sztuki lekarskiej. Następnie uczniowie udali się na poczęstunek. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.
Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców: P. A. Kubackiej i P. W. Tkaczyka za zorganizowanie przejazdu i ufundowanie poczęstunku.
27 listopada grupa artystyczna "Rekonstrukto" zaprezentowała nam pokaz historyczny pt."Ku Niepodległej" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas nietypowej lekcji uczniowie poznali okoliczności powstań narodowych, I wojny światowej, sytuację Polaków pod zaborami, rolę marszałka Piłsudskiego oraz jego legionów, kulturę i sztukę patriotyczną. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu: walczyli na szable, bandażowali ranych, ćwiczyli musztrę, nosili rannych na wojskowych noszach. Podziwialiśmy broń białą i palną.
Wizytę tych znakomitych gości ufundowała Rada Rodziców której serdecznie dziękujemy.
26 XI pluszowe misie opuściły swe zaciszne domowe kąciki i udały się wraz z dziećmi do szkoły, aby tam obchodzić swoje coroczne święto. Przybyły misie małe, średnie i duże, wielokolorowe i jednobarwne – wszystkie piękne i wyjątkowe. W tym pamiętnym dniu dzieci miały okazję bliżej poznać historię pluszowego misia, były zagadki o misiach i zabawy ruchowo-naśladowcze oraz inne atrakcje, takie jak: „wyjadanie miodku” czy „Kubusiowa fotobudka”. Na koniec dzieci obejrzały film pt. „Paddington 2” i jak same stwierdziły, z niecierpliwością czekają na kolejne święto swoich pluszowych ulubieńców.
Z okazji obchodów "Dnia Pluszowego Misia", klasa O wzięła udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Mój Miś i jego Misiowy Świat", który był organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Jedliczu. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 listopada.. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne książki i pamiątkowe dyplomy oraz obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu artystów Teatrów Bazyl.
11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i mieszkańcami Dobieszyna uczestniczyli w Uroczystej Eucharystii Dziękczynnej w Kościele Parafialnym w Dobieszynie – dziękując Bogu za WOLNĄ OJCZYZNĘ. Podczas uroczystości o godzinie 12.00 wszyscy odśpiewali "Hymn dla Niepodległej". Następnie uczniowie przedstawili żywą lekcję historii.
9 listopada o godz. 11.11 w naszej szkole śpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn Polski w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Wspólna akcja ministerstwa edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się ogromnym sukcesem. O godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało hymn narodowy.
W dniu 08.11.2018 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100- letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie w montażu słowno- muzycznym przedstawili historię naszej Ojczyzny od czasów trzech rozbiorów, poprzez kolejne powstania, czasy Wielkiej Emigracji, lata wojny, aż do roku 1918. Podkreślili ogromne zaangażowanie Polaków w walce z zaborcami, Ich nieugiętość wobec narzucanych norm i reguł oraz ogromną odwagę i wiarę w to, że Polska znów stanie się wolnym krajem. Zwrócili uwagę na to, że Polska na 123 lata zniknęła z map Europy, ale zawsze była w sercach Polaków.
Pieśni patriotyczne zaśpiewane przez uczniów przeniosły całą społeczność szkoły w czasy szarej piechoty i legionów, a serca wszystkich zabiły w rytm ułańskiej piosenki.
7 listopada 2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Konkurs cieszy się dużym zainteresowanie ze strony uczniów, świadczy o tym liczba 316 prac, które wpłynęły ze wszystkich szkół gminy Jedlicze.Wśród nagrodzonych, w kategorii klas 4-6 jest nasza uczennica z klasy 4 - Zuzia Wiśniowska, która zajęła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.
W związku z Rokiem Jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było m.in.: kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, kultywowanie tradycji narodowych, integracja społeczności uczniowskiej, prezentacja wartościowych pod względem narodowym i artystycznym pieśni patriotycznych. Uczestnicy konkursu - wszyscy uczniowie danej klasy - zobowiązani byli do zaprezentowania jednej dowolnej pieśni patriotycznej, przygotowanej na godzinie wychowawczej z wychowawcą.
Jury przyznało następujące nagrody:
w kategorii klas 0 – II szkoły podstawowej:
I miejsce - klasa „O”
II miejsce - klasa I
III miejsce - klasa II
w kategorii klas III-V szkoły podstawowej:
I miejsce - klasa IV
II miejsce - klasa III
III miejsce - klasa V
w kategorii klas VI - VIII:
I miejsce - klasa VII
II miejsce - klasa VIII
III miejsce - klasa VI
Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy!!!
Dnia 28 października 2018 roku trzy uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Wiśniowska z klasy IV, Roksana Fejkiel z klasy IV i Karolina Turek z klasy VII wzięły udział w VIII Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”, organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie.
Celem konkursu była popularyzacja dorobku artystycznego Katarzyny Sobczyk i propagowanie kultury muzycznej, rozwijanie talentów i zdobywanie doświadczeń estradowych. W festiwalu wzięli udział soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z całej Polski, w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – od 10 do 15 lat, II kategoria – od 16 lat wzwyż. Wykonawcy prezentowali dwie piosenki polskie z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych w tym jedną piosenkę z repertuaru Katarzyny Sobczyk.
Karolina Turek, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowe w Dobieszynie, wyśpiewała III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.
Impreza odbyła się we wtorek, 6. listopada w Domu Ludowym w Targowiskach. Udział w konkursie miał zachęcić dzieci i młodzież do refleksji nad naszą historią, tradycją i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Organizatorzy założyli, aby spotkanie muzyczne miało ponadpokoleniowy charakter i przypominało niektóre zapomniane już polskie utwory patriotyczne.
Laureatka wystąpiła podczas uroczystego koncertu patriotycznego 11. listopada 2018 roku o godzinie 12:30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.
Gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
W poniedziałek 5 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na V miejscu. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Janocha, Julia Ginalska, Piotr Parylak, Daniel Kubacki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym sportowcom.
Dnia 24 października 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyły się eliminacje gminne do XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki i promocja lokalnych talentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczniów z terenu gminy Jedlicze. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Fejkiel, Zuzana Wiśniowska i Dominika Kozioł z klasy IV, Alan Dubis z klasy V, Karolina Turek i Kornelia Kuraś z klasy VII. Wśród nagrodzonych znalazła się Karolina Turek, która zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 6 listopada 2018 roku w Domu Ludowym w Targowiskach.
Szkoła Podstawowa w Dobieszynie po raz kolejny wzięła udział w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności, edycja 2017/2018 i otrzymała w etapie regionalnym nagrodę III stopnia.Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy związanej z systematycznym oszczędzaniem, wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów, inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania oraz wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym, lokalną społecznością i PKO Bankiem Polskim.
Serdecznie gratulujemy.
19 października 2018 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”. Zaprezentowali spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W żywej lekcji przyrody wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
W ramach żywej lekcji uczniowie mogli zaobserwować proste eksperymenty takie jak:
- rura Bernoullego
- wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka,
- właściwości metanu i mieszanki propan-butan,
- powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,
- zabawy z helem.
Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Wizytę tych znakomitych gości ufundowała Rada Rodziców której serdecznie dziękujemy.
W dniu 17 października 2018 roku uczniowie klasy pierwszej w obecności swoich rodziców i całej społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Na tę okoliczność wspólnie ze starszymi uczniami przygotowali piękną część artystyczną, w której mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami- zdali pierwszy poważny egzamin. Po egzaminie z honorem ślubowali i zostali pasowani za pomocą magicznego ołówka. Otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców. Świętowanie zakończono poczęstunkiem, który przygotowali rodzice pierwszoklasistów.
12 października nasza szkoła świętowała przypadający w tym roku na niedzielę Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV przygotowali montaż słowno-muzyczny uświetniając słowem i piosenką ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom kwiaty oraz docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud ,poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Szanowni Państwo
Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla całego Grona Pedagogicznego i Wszystkich Pracowników Szkoły.
Uczniowie SP Dobieszyn
11 października odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 4. Przy sprzyjającej pogodzie zebraliśmy się po lekcjach w szkolnej altance, gdzie rozpaliliśmy ognisko oraz upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Towarzyszył nam śpiew i dobry humor.
Później rozpoczęły się zabawy integracyjne, podczas których świetnie się bawiliśmy. Nasza pierwsza wspólna impreza pozostanie na długo w naszej pamięci.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci, dnia 12.10.2018 w Jedliczu odbyły się zawody szkół podstawowych w szachach. Zakończyły sie one wielkim sukcesem naszej szkoły a przede wszystkim uczniów, którzy ją reprezentowali. Nasza drużyna w składzie Dominika Stasiczak, Anna Kuczek, Konrad Kuczek, Klaudiusz Orzechowski w kategorii Igrzysk Dzieci zdobyła I miejsce broniąc tym samym ubiegłoroczny tytuł mistrzów gminy w szachach drużynowych.
Uczniowie klasy VIII w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyli II miejsce – Julia Ginalska, Daniel Kubacki, Dawid Stasiczak i Mateusz Nowak. Serdecznie gratulujemy naszym szachistom wielkiego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Na podstawie § 26 ust. 7 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu stanowiącego załącznik do Uchwały Nr LVII/440/2018 Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 22 czerwca 2018 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu oraz nadania jej statutu – zwołuje się I sesję zwyczajną MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ w JEDLICZU na dzień 24 października 2018 r. na godz. 12:00 w sali narad Urzędu Gminy w Jedliczu przy ul. Rynek 5, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu.
2. Złożenie ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
3. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
4. Wybór dwóch Wiceprzewodniczących Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
5. Wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
6. Wolne wnioski i sprawy różne.
7. Zakończenie sesji.
OSP w Dobieszynie oprócz działalności podstawowej, jaką jest zabezpieczenie i szkolenie przeciwpożarowe, od 6 lat jest inicjatorem i realizuje szereg działań, takich jak szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto od 3 lat OSP w Dobieszynie jest głównym organizatorem akcji charytatywnych pn. "Nocja jazda ratowników dla ...". Idea zaplanowanego działania polega na dostosowaniu zaplecza szkoleniowego budynku remizy OSP w Dobieszynie do potrzeb związanych z realizacją szkoleń i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
OBWIESZCZENIE
Burmistrza Gminy Jedlicze
z dnia 28 września 2018 roku
o zbiorczych wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu przeprowadzonych
w dniu 27 września 2018 roku.
W ramach realizacji zadań wychowawczo-profilaktycznych szkoły, 21 września odbyło się spotkanie uczniów z sierżantem sztabowym Agnieszką Fiałkowską z Komisariatu Policji w Jedliczu. Pani przybliżyła temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uwrażliwiła uczniów na zachowania ryzykowne oraz sposoby ich unikania. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.
Apelujemy więc:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami, W tym matematycznym wydarzeniu wzięło udział 48 uczniów klas IV – VIII oraz nauczyciele i rodzice. Uczniowie klasy IV –V wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia do
Sprawdziany umiejętności tabliczki mnożenia i dzielenia przeprowadziły dwie grupy egzaminatorów, składające się z uczniów klasy VI.
Gratulujemy zwycięzcom, a tym którym się nie udało w tym roku zapraszamy do zabawy już za rok!
27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą wszystkich kandydatów. W wyniku tajnego głosowania został wybrany Samorząd Uczniowski. Przewodniczącą została Marysia Wojtowicz uczennica klasy VI. Do Młodzieżowej Rady Miejskiej zostali wybrani Dawid Stasiczak oraz Maciej Krzysztyniak. Gratulujemy wszystkim osobom wybranym do samorządu oraz rady, życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i wielu ciekawych pomysłów.
20 września uczniowie klas I-III obchodzili „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitalnego okrzyku” Święto Ziemniaka dziś w szkole mamy. Bawiąc się radośnie na pieczone ziemniaki czekamy.” Dzieci poznały historię pochodzenia ziemniaka. Później uczestniczyły w wielu konkurencjach, a także rozpoznawały smaki i zapachy innych warzyw i owoców. Na zakończenie wszyscy jeszcze raz usiedli wokół ogniska i degustowali pieczone ziemniaki, niektórzy pierwszy raz w życiu.
Dnia 17.09.2018 odwiedzili naszą szkołę siostra Ksawera oraz ksiądz Theo z Senegalu. Uczniowie przygotowali na spotkanie z niezwykłymi gośćmi przedstawienie o tematyce misyjnej. Od początku spotkania z wielkim zainteresowaniem dzieci zasypywały naszego Gościa gradem pytań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wyglądają kościoły i szkoły w Senegalu. Ksiądz opowiadał również o codziennym życiu i pracy w Senegalu. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały z Siostrą i grały na prowizorycznych afrykańskich instrumentach przywiezionych przez Naszą Misjonarkę.
Na koniec spotkania ksiądz bardzo serdecznie zapraszał wszystkich do Senegalu i obiecał, że jeszcze nas odwiedzi. Wizyta gości z Senegalu na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.
Karolina Turek, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowe w Dobieszynie, wyśpiewała III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.
Impreza odbyła się we wtorek, 6. listopada w Domu Ludowym w Targowiskach. Udział w konkursie miał zachęcić dzieci i młodzież do refleksji nad naszą historią, tradycją i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Organizatorzy założyli, aby spotkanie muzyczne miało ponadpokoleniowy charakter i przypominało niektóre zapomniane już polskie utwory patriotyczne.
Laureatka wystąpiła podczas uroczystego koncertu patriotycznego 11. listopada 2018 roku o godzinie 12:30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.
Gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
W poniedziałek 5 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na V miejscu. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Janocha, Julia Ginalska, Piotr Parylak, Daniel Kubacki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym sportowcom.
Dnia 24 października 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyły się eliminacje gminne do XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki i promocja lokalnych talentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczniów z terenu gminy Jedlicze. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Fejkiel, Zuzana Wiśniowska i Dominika Kozioł z klasy IV, Alan Dubis z klasy V, Karolina Turek i Kornelia Kuraś z klasy VII. Wśród nagrodzonych znalazła się Karolina Turek, która zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 6 listopada 2018 roku w Domu Ludowym w Targowiskach.
Szkoła Podstawowa w Dobieszynie po raz kolejny wzięła udział w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności, edycja 2017/2018 i otrzymała w etapie regionalnym nagrodę III stopnia.Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy związanej z systematycznym oszczędzaniem, wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów, inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania oraz wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym, lokalną społecznością i PKO Bankiem Polskim.
Serdecznie gratulujemy.
19 października 2018 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”. Zaprezentowali spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W żywej lekcji przyrody wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
W ramach żywej lekcji uczniowie mogli zaobserwować proste eksperymenty takie jak:
- rura Bernoullego
- wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka,
- właściwości metanu i mieszanki propan-butan,
- powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,
- zabawy z helem.
Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Wizytę tych znakomitych gości ufundowała Rada Rodziców której serdecznie dziękujemy.
W dniu 17 października 2018 roku uczniowie klasy pierwszej w obecności swoich rodziców i całej społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Na tę okoliczność wspólnie ze starszymi uczniami przygotowali piękną część artystyczną, w której mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami- zdali pierwszy poważny egzamin. Po egzaminie z honorem ślubowali i zostali pasowani za pomocą magicznego ołówka. Otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców. Świętowanie zakończono poczęstunkiem, który przygotowali rodzice pierwszoklasistów.
12 października nasza szkoła świętowała przypadający w tym roku na niedzielę Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV przygotowali montaż słowno-muzyczny uświetniając słowem i piosenką ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom kwiaty oraz docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud ,poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Szanowni Państwo
Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla całego Grona Pedagogicznego i Wszystkich Pracowników Szkoły.
Uczniowie SP Dobieszyn
11 października odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 4. Przy sprzyjającej pogodzie zebraliśmy się po lekcjach w szkolnej altance, gdzie rozpaliliśmy ognisko oraz upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Towarzyszył nam śpiew i dobry humor.
Później rozpoczęły się zabawy integracyjne, podczas których świetnie się bawiliśmy. Nasza pierwsza wspólna impreza pozostanie na długo w naszej pamięci.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci, dnia 12.10.2018 w Jedliczu odbyły się zawody szkół podstawowych w szachach. Zakończyły sie one wielkim sukcesem naszej szkoły a przede wszystkim uczniów, którzy ją reprezentowali. Nasza drużyna w składzie Dominika Stasiczak, Anna Kuczek, Konrad Kuczek, Klaudiusz Orzechowski w kategorii Igrzysk Dzieci zdobyła I miejsce broniąc tym samym ubiegłoroczny tytuł mistrzów gminy w szachach drużynowych.
Uczniowie klasy VIII w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyli II miejsce – Julia Ginalska, Daniel Kubacki, Dawid Stasiczak i Mateusz Nowak. Serdecznie gratulujemy naszym szachistom wielkiego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Na podstawie § 26 ust. 7 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu stanowiącego załącznik do Uchwały Nr LVII/440/2018 Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 22 czerwca 2018 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu oraz nadania jej statutu – zwołuje się I sesję zwyczajną MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ w JEDLICZU na dzień 24 października 2018 r. na godz. 12:00 w sali narad Urzędu Gminy w Jedliczu przy ul. Rynek 5, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu.
2. Złożenie ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
3. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
4. Wybór dwóch Wiceprzewodniczących Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
5. Wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
6. Wolne wnioski i sprawy różne.
7. Zakończenie sesji.
OSP w Dobieszynie oprócz działalności podstawowej, jaką jest zabezpieczenie i szkolenie przeciwpożarowe, od 6 lat jest inicjatorem i realizuje szereg działań, takich jak szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto od 3 lat OSP w Dobieszynie jest głównym organizatorem akcji charytatywnych pn. "Nocja jazda ratowników dla ...". Idea zaplanowanego działania polega na dostosowaniu zaplecza szkoleniowego budynku remizy OSP w Dobieszynie do potrzeb związanych z realizacją szkoleń i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
OBWIESZCZENIE
Burmistrza Gminy Jedlicze
z dnia 28 września 2018 roku
o zbiorczych wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu przeprowadzonych
w dniu 27 września 2018 roku.
W ramach realizacji zadań wychowawczo-profilaktycznych szkoły, 21 września odbyło się spotkanie uczniów z sierżantem sztabowym Agnieszką Fiałkowską z Komisariatu Policji w Jedliczu. Pani przybliżyła temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uwrażliwiła uczniów na zachowania ryzykowne oraz sposoby ich unikania. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.
Apelujemy więc:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami, W tym matematycznym wydarzeniu wzięło udział 48 uczniów klas IV – VIII oraz nauczyciele i rodzice. Uczniowie klasy IV –V wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia do
Sprawdziany umiejętności tabliczki mnożenia i dzielenia przeprowadziły dwie grupy egzaminatorów, składające się z uczniów klasy VI.
Gratulujemy zwycięzcom, a tym którym się nie udało w tym roku zapraszamy do zabawy już za rok!
27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą wszystkich kandydatów. W wyniku tajnego głosowania został wybrany Samorząd Uczniowski. Przewodniczącą została Marysia Wojtowicz uczennica klasy VI. Do Młodzieżowej Rady Miejskiej zostali wybrani Dawid Stasiczak oraz Maciej Krzysztyniak. Gratulujemy wszystkim osobom wybranym do samorządu oraz rady, życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i wielu ciekawych pomysłów.
20 września uczniowie klas I-III obchodzili „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitalnego okrzyku” Święto Ziemniaka dziś w szkole mamy. Bawiąc się radośnie na pieczone ziemniaki czekamy.” Dzieci poznały historię pochodzenia ziemniaka. Później uczestniczyły w wielu konkurencjach, a także rozpoznawały smaki i zapachy innych warzyw i owoców. Na zakończenie wszyscy jeszcze raz usiedli wokół ogniska i degustowali pieczone ziemniaki, niektórzy pierwszy raz w życiu.
Dnia 17.09.2018 odwiedzili naszą szkołę siostra Ksawera oraz ksiądz Theo z Senegalu. Uczniowie przygotowali na spotkanie z niezwykłymi gośćmi przedstawienie o tematyce misyjnej. Od początku spotkania z wielkim zainteresowaniem dzieci zasypywały naszego Gościa gradem pytań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wyglądają kościoły i szkoły w Senegalu. Ksiądz opowiadał również o codziennym życiu i pracy w Senegalu. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały z Siostrą i grały na prowizorycznych afrykańskich instrumentach przywiezionych przez Naszą Misjonarkę.
Na koniec spotkania ksiądz bardzo serdecznie zapraszał wszystkich do Senegalu i obiecał, że jeszcze nas odwiedzi. Wizyta gości z Senegalu na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.
Karolina Turek, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowe w Dobieszynie, wyśpiewała III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.
Impreza odbyła się we wtorek, 6. listopada w Domu Ludowym w Targowiskach. Udział w konkursie miał zachęcić dzieci i młodzież do refleksji nad naszą historią, tradycją i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Organizatorzy założyli, aby spotkanie muzyczne miało ponadpokoleniowy charakter i przypominało niektóre zapomniane już polskie utwory patriotyczne.
Laureatka wystąpiła podczas uroczystego koncertu patriotycznego 11. listopada 2018 roku o godzinie 12:30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.
Gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
W poniedziałek 5 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na V miejscu. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Janocha, Julia Ginalska, Piotr Parylak, Daniel Kubacki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym sportowcom.
Dnia 24 października 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyły się eliminacje gminne do XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki i promocja lokalnych talentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczniów z terenu gminy Jedlicze. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Fejkiel, Zuzana Wiśniowska i Dominika Kozioł z klasy IV, Alan Dubis z klasy V, Karolina Turek i Kornelia Kuraś z klasy VII. Wśród nagrodzonych znalazła się Karolina Turek, która zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 6 listopada 2018 roku w Domu Ludowym w Targowiskach.
Szkoła Podstawowa w Dobieszynie po raz kolejny wzięła udział w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności, edycja 2017/2018 i otrzymała w etapie regionalnym nagrodę III stopnia.Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy związanej z systematycznym oszczędzaniem, wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów, inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania oraz wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym, lokalną społecznością i PKO Bankiem Polskim.
Serdecznie gratulujemy.
19 października 2018 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”. Zaprezentowali spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W żywej lekcji przyrody wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
W ramach żywej lekcji uczniowie mogli zaobserwować proste eksperymenty takie jak:
- rura Bernoullego
- wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka,
- właściwości metanu i mieszanki propan-butan,
- powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,
- zabawy z helem.
Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Wizytę tych znakomitych gości ufundowała Rada Rodziców której serdecznie dziękujemy.
W dniu 17 października 2018 roku uczniowie klasy pierwszej w obecności swoich rodziców i całej społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Na tę okoliczność wspólnie ze starszymi uczniami przygotowali piękną część artystyczną, w której mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami- zdali pierwszy poważny egzamin. Po egzaminie z honorem ślubowali i zostali pasowani za pomocą magicznego ołówka. Otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców. Świętowanie zakończono poczęstunkiem, który przygotowali rodzice pierwszoklasistów.
12 października nasza szkoła świętowała przypadający w tym roku na niedzielę Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV przygotowali montaż słowno-muzyczny uświetniając słowem i piosenką ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom kwiaty oraz docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud ,poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Szanowni Państwo
Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla całego Grona Pedagogicznego i Wszystkich Pracowników Szkoły.
Uczniowie SP Dobieszyn
11 października odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 4. Przy sprzyjającej pogodzie zebraliśmy się po lekcjach w szkolnej altance, gdzie rozpaliliśmy ognisko oraz upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Towarzyszył nam śpiew i dobry humor.
Później rozpoczęły się zabawy integracyjne, podczas których świetnie się bawiliśmy. Nasza pierwsza wspólna impreza pozostanie na długo w naszej pamięci.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci, dnia 12.10.2018 w Jedliczu odbyły się zawody szkół podstawowych w szachach. Zakończyły sie one wielkim sukcesem naszej szkoły a przede wszystkim uczniów, którzy ją reprezentowali. Nasza drużyna w składzie Dominika Stasiczak, Anna Kuczek, Konrad Kuczek, Klaudiusz Orzechowski w kategorii Igrzysk Dzieci zdobyła I miejsce broniąc tym samym ubiegłoroczny tytuł mistrzów gminy w szachach drużynowych.
Uczniowie klasy VIII w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyli II miejsce – Julia Ginalska, Daniel Kubacki, Dawid Stasiczak i Mateusz Nowak. Serdecznie gratulujemy naszym szachistom wielkiego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Na podstawie § 26 ust. 7 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu stanowiącego załącznik do Uchwały Nr LVII/440/2018 Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 22 czerwca 2018 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu oraz nadania jej statutu – zwołuje się I sesję zwyczajną MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ w JEDLICZU na dzień 24 października 2018 r. na godz. 12:00 w sali narad Urzędu Gminy w Jedliczu przy ul. Rynek 5, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu.
2. Złożenie ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
3. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
4. Wybór dwóch Wiceprzewodniczących Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
5. Wybór Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu.
6. Wolne wnioski i sprawy różne.
7. Zakończenie sesji.
OSP w Dobieszynie oprócz działalności podstawowej, jaką jest zabezpieczenie i szkolenie przeciwpożarowe, od 6 lat jest inicjatorem i realizuje szereg działań, takich jak szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto od 3 lat OSP w Dobieszynie jest głównym organizatorem akcji charytatywnych pn. "Nocja jazda ratowników dla ...". Idea zaplanowanego działania polega na dostosowaniu zaplecza szkoleniowego budynku remizy OSP w Dobieszynie do potrzeb związanych z realizacją szkoleń i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
OBWIESZCZENIE
Burmistrza Gminy Jedlicze
z dnia 28 września 2018 roku
o zbiorczych wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu przeprowadzonych
w dniu 27 września 2018 roku.
W ramach realizacji zadań wychowawczo-profilaktycznych szkoły, 21 września odbyło się spotkanie uczniów z sierżantem sztabowym Agnieszką Fiałkowską z Komisariatu Policji w Jedliczu. Pani przybliżyła temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uwrażliwiła uczniów na zachowania ryzykowne oraz sposoby ich unikania. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.
Apelujemy więc:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już za nami, W tym matematycznym wydarzeniu wzięło udział 48 uczniów klas IV – VIII oraz nauczyciele i rodzice. Uczniowie klasy IV –V wykazali się znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia do
Sprawdziany umiejętności tabliczki mnożenia i dzielenia przeprowadziły dwie grupy egzaminatorów, składające się z uczniów klasy VI.
Gratulujemy zwycięzcom, a tym którym się nie udało w tym roku zapraszamy do zabawy już za rok!
27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą wszystkich kandydatów. W wyniku tajnego głosowania został wybrany Samorząd Uczniowski. Przewodniczącą została Marysia Wojtowicz uczennica klasy VI. Do Młodzieżowej Rady Miejskiej zostali wybrani Dawid Stasiczak oraz Maciej Krzysztyniak. Gratulujemy wszystkim osobom wybranym do samorządu oraz rady, życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i wielu ciekawych pomysłów.
20 września uczniowie klas I-III obchodzili „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitalnego okrzyku” Święto Ziemniaka dziś w szkole mamy. Bawiąc się radośnie na pieczone ziemniaki czekamy.” Dzieci poznały historię pochodzenia ziemniaka. Później uczestniczyły w wielu konkurencjach, a także rozpoznawały smaki i zapachy innych warzyw i owoców. Na zakończenie wszyscy jeszcze raz usiedli wokół ogniska i degustowali pieczone ziemniaki, niektórzy pierwszy raz w życiu.
Dnia 17.09.2018 odwiedzili naszą szkołę siostra Ksawera oraz ksiądz Theo z Senegalu. Uczniowie przygotowali na spotkanie z niezwykłymi gośćmi przedstawienie o tematyce misyjnej. Od początku spotkania z wielkim zainteresowaniem dzieci zasypywały naszego Gościa gradem pytań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wyglądają kościoły i szkoły w Senegalu. Ksiądz opowiadał również o codziennym życiu i pracy w Senegalu. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały z Siostrą i grały na prowizorycznych afrykańskich instrumentach przywiezionych przez Naszą Misjonarkę.
Na koniec spotkania ksiądz bardzo serdecznie zapraszał wszystkich do Senegalu i obiecał, że jeszcze nas odwiedzi. Wizyta gości z Senegalu na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.
3 września szkolny dzwonek radośnie powitał wszystkich po wakacyjnym wypoczynku. Nowy rok szkolny 2018/2018 w naszej szkole rozpoczyna 106 uczniów. Wszystkim życzymy samych dobrych ocen, sukcesów w nauce i uśmiechu na twarzy bo za rok znów będą wakacje.