Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
22 czerwca 2018 r. mszą św. w Kościele Parafialnym w Dobieszynie rozpoczęła się ceremonia zakończenia roku szkolnego, której ciąg dalszy odbył się na boisku szkolnym. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas II,III pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali część artystyczną - którą to pożegnali się ze szkołą. Po części artystycznej nadszedł czas na podsumowanie pracy w mijającym roku i rozdanie nagród, dyplomów, gratulacji i podziękowań.
Następnie wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami, aby otrzymać dowody promocji - świadectwa.
9 czerwca 2018 roku odbył się XIII Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Dobieszynie. Imprezę przygotowała społeczność szkoły z Radą Rodziców, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Piotr Woźniak, Sekretarz Gminy Pani Barbara Korzeniowska, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji Pani Krystyna Marć, Honorowy Prezes OSP Pan Jan Futyra oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Dobieszyna i okolicznych miejscowości.
Piknik rozpoczął się częścią artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów, dedykowaną rodzicom z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się: loteria fantowa, konkursy z nagrodami, występy zespołów artystycznych, pokazy strażackie, jazda quadem. Najmłodsi mogli poszaleć na kolorowej zjeżdżalni oraz w kulach wodnych. Dodatkową atrakcją był przejazd po okolicy kolorową ciuchcią, której przejazdy zostały ufundowane przez Panią Burmistrz Gminy Jedlicze. Na łasuchów czekały liczne atrakcje kulinarne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Rodziców.
Organizatorzy wyrażają serdeczne podziękowania sponsorom, gościom i wszystkim uczestnikom imprezy.
12 czerwca najmłodsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Zagrody Szmer. Celem wycieczki było: wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy i umiejętności na temat pracy farmera. Dzieci poznały takie zwierzątka jak: świnki wietnamskie, kozy, owce, konie, króliki. Miały możliwość obcowania z tymi zwierzętami, pomagały w karmieni. Dużą atrakcja był przejazd bryczką (furmanką) polną drogą. Podczas przejazdu dzieci wysłuchiwały głosów lasu, nazywały rosnące drzewa oraz zboża. Ze stacji odjeżdżał pociąg zabierając chętnych na przejażdżkę.
Przedszkolaki skorzystały z warsztatów ceramicznych, wyczarowując ulepianki z gliny oraz nauczyły się sadzić pomidory. Do dyspozycji dzieci był 5ha ogrodzony teren w którym znajdowały się tradycyjne zabawki np. kołyska, drewniane koniki, wozy. Zabawy w otoczeniu lasu, łąk, pól na świeżym powietrzu pozwoliły dzieciom na swobodna zabawę w wiejskim klimacie.
W środę 6 czerwca br. dwoje uczniów klasy czwartej: Patrycja Landoch i Rafał Kuczek wzięło udział w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym klas IV, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Moderówce. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Rafał Kuczek zajął II miejsce.
Życzymy młodym matematykom sukcesów w kolejnych konkursach.
W marcu 2018 r. nasza szkoła włączyła się w dobroczynną kampanię Kilometry Dobra. Przez trzy miesiące nasi uczniowie w duchu filantropii zbierali pieniądze, by pomóc dzieciom podopiecznym Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Udało się zebrać w sumie 272 zł 14 gr, co jest dowodem na to, iż nasi wychowankowie nie są obojętni na los drugiego człowieka. Dzisiaj, tj. 30 maja gościliśmy w naszej placówce Panią Bożenę Baran z Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci, która podziękowała wszystkim za hojność i dobre serca.
W środę 30 maja w naszej szkole odbył się finał konkursu JEDEN Z DZIESIĘCIU, nawiązujący do znanego telewizyjnego teleturnieju. Konkurs adresowany był dla uczniów klas IV – VII i sprawdzał wiedzę uczniów. Pytania obejmowały materiał z zakresu wszystkich przedmiotów szkolnych, życia Szkoły, wiedzy ogólnej. Pomysł spodobał się dzieciom, ponieważ chęć udziału wykazało aż 16 osób. Każdy uczestnik zaczynał grę z trzema „szansami”. Prowadzący zadawał pytania, błędna odpowiedź lub jej brak powodowała utratę jednej „szansy”. Konkurs składał się z trzech etapów.
W pierwszym z nich prowadzący zadawał kolejno pytania graczom w dwóch rundach. Każdy zawodnik dostał po dwa pytania. Wystarczyło odpowiedzieć przynajmniej na jedno, aby grać w następnej rundzie. Błędna odpowiedź powodowała utratę jednej „szansy”, jednak jeśli gracz nie odpowiedział na żadne z dwóch pytań, odpadał z gry.
W drugim etapie pytania zadawane były kolejnym zawodnikom. Ten, który pierwszy udzielił poprawnej odpowiedzi, wyznaczał kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowiedział błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazywał dalej. Jeśli odpowiedział poprawnie, przejmował prawo do wyznaczania. Gra toczyła się tak długo, aż pozostało w grze 3 zawodników, którzy przeszli do kolejnego etapu. W ostatnim etapie liczba zadanych pytań była ograniczona do 40. Strategie i taktyki obrane przez graczy i trudne pytania finałowe pozwoliły wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Dawid Stasiczak zdobywając 202 punkty, drugie miejsce zdobył Bartosz Cesarz z wynikiem 51 punktów, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jakub Samson uzyskując 41 punkty.
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją. W czasie turnieju nie zabrakło publiczności zagrzewającej do walki swoich faworytów.
"Kolorowych snów... Uśmiechu od ucha do ucha... Pięknych bajek na dobranoc... Własnego pieska i kotka... Co dzień nowych przygód... Butów siedmiomilowych... Gwiazdki z nieba... Wspaniałych przyjaciół... I wesołej rodzinki..." Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka
Znamy zwycięzców II edycji szkolnego konkursu języka angielskiego, którego celem było wyłonienie najlepszych uczniów języka angielskiego w naszej szkole w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VII. W tym roku w konkursie wzięło udział w sumie 30 uczniów. Uczestnicy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, wśród których znalazły się m.in.: zadania na rozumienie tekstu pisanego, znajomość środków i funkcji językowych oraz reagowanie na wypowiedzi.
Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:
Kategoria „Klasy I-III”:
I miejsce – Zuzanna Wiśniowska (kl. III)
II miejsce – Zuzanna Twaróg (kl. III)
III miejsce – Zuzanna Gorzelniowska (kl. III)
Wyróżnienia: Maja Waliszko (kl. I), Aleks Pikul (kl. II)
Kategoria „Klasy IV-VII”:
I miejsce – Bartosz Cesarz (kl. V)
II miejsce – Julia Ginalska (kl. VII)
III miejsce – Maciej Krzysztyniak (kl. VII)
Laureatki: Zuzanna Wiśniowska, Zuzanna Twaróg, Zuzanna Gorzelniowska będą reprezentować naszą szkołę na gminnym konkursie języka angielskiego „Junior Master of English”, który odbędzie się 7 czerwca w SP w Jedliczu. Życzymy powodzenia!
Składamy wyrazy podziękowania dla Rady Rodziców przy SP w Dobieszynie za ufundowanie nagród.
28 maja uczniowie klas I-III byli na wycieczce w „Zagrodzie Szmer”. Wśród wielu atrakcji i zabaw mieli okazję: jeździć bryczką, ciuchcią, zwiedzać mini zoo, lepić zwierzęta z gliny oraz sadzić rośliny w doniczkach. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy.
24 maja uczniowie siódmej klasy mieli okazję na lekcji muzyki spotkać się z absolwentem naszej szkoły Tomaszem Kędrą, który zaprezentował im instrumenty smyczkowe i perkusyjne. Nasz gość zagrał na niektórych z nich kilka utworów i zaśpiewał. W dalszej części spotkania uczniowie mogli sami próbować swoich sił i grać na wybranych instrumentach co sprawiło im wielką radość.
Jak co roku, najmłodsi uczniowie z naszej szkoły odwiedzili strażaków z OSP w Dobieszynie. Dzieci złożyły życzenia z okazji ich święta i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Następnie poznały sprzęt przeznaczony do gaszenia pożaru. Miały okazję obejrzeć wóz strażacki z wyposażeniem. Dowiedziały się także o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków.Druhowie wyjaśnili, że służba strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale także na pomocy w trakcie powodzi, usuwania skutków wypadków i połamanych wichurą drzew. Wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Z okazji święta wszystkim strażakom składamy najlepsze życzenia!
Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Składamy podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.
W czwartek 17 maja uczniowie klasy VII wybrali się na Pokazy z Fizyki, które odbywały się na Politechnice Rzeszowskiej. Demonstrowane doświadczenia m.in. z akustyki czy elektrostatyki były pokazane w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób. Z Rzeszowa nasi uczniowie pojechali do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Upamiętnia ono wielu Polaków, którzy z narażeniem własnego życia pragnęli ocalić Żydów skazanych na zagładę. Wizyta w muzeum była dla wszystkich niezwykłą lekcją historii i człowieczeństwa. Z Markowej wszyscy udali się na wspólny obiad i film fantastycznonaukowy do kina w Rzeszowie.
17 maja 2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej, którego głównym celem było rozwijanie wśród uczniów umiejętności wokalno-artystycznych oraz propagowanie nauki języka angielskiego. Jury w składzie: Małgorzata Markiewicz, Beata Telesz oraz Ewa Gromek po wysłuchaniu prezentacji uczniów przyznało miejsca w trzech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III oraz klasy IV-VII.
Kategoria „Oddział przedszkolny”:
I miejsce: duet - Alan Fejkiel i Damian Fejkiel
II miejsce: trio – Zuzanna Dobosz, Magdalena Hagiel, Jan Janocha
III miejsce: trio – Klara Dziura, Lilianna Klatka, Maja Polak
Kategoria „Klasy I-III”:
I miejsce: Roksana Fejkiel (kl.III)
II miejsce: Zuzanna Wiśniowska (kl.III)
III miejsce: duet – Julia Kozioł i Krzysztof Janocha (kl.I)
Kategoria „Klasy IV-VII”:
I miejsce: Alan Dubis (kl.IV)
II miejsce: trio – Dominika Stasiczak, Rafał Kuczek i Szymon Mercik (kl.IV)
III miejsce: Maria Wojtowicz (kl.V)
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo Oxford University Press, a pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Zwieńczeniem konkursowych emocji była nagroda Grand Prix Publiczności, która powędrowała do uczennicy klasy III – Roksany Fejkiel. Gratulujemy!
Zapraszam na lekcję otwartą z matematyki nauczycieli Gminy Jedlicze z wykorzystaniem TIK ( technologii informacyjno-komunikacyjnej), która odbędzie się w dniu 24 maja 2018r. w godz 13.15 – 14.00
Krystyna Buczyńska
Do naszej szkoły 16.05.br. przyjechał niezwykły pasjonata, przyrodnik Pan Robert Leśniak. Pan Robert przedstawił się i opowiedział nam czym się zajmuje, opowiadał również o motylach czyli skąd pochodzą, co jedzą, jak długo żyją, jak się rodzą. Podczas spotkania z opiekunem motyli poznaliśmy fascynujące bogactwo motylich barw i kształtów. Zapoznaliśmy się z krajowymi oraz tropikalnymi gatunkami motyli dziennych oraz nocnych (ciem). Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą zwabić motyle do swojego podwórka, ogrodu bądź balkonu.
Niezwykłym doświadczeniem była dla nas obserwacja jedzących motyli - zobaczyliśmy na żywo jak się karmi motyle i w jaki sposób jedzą. Największym, miłym zaskoczeniem było dla nas to, że dzieci mogły trzymać żywe motyle na ręce lub głowie. Spotkanie dzieci z żywymi motylami było niesamowitym i niezwykły przeżyciem, które dzieci długo po tym wspominały - sprawiło dzieciom nieopisaną radość, moc wrażeń i wspaniałą lekcję przyrody. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która zasponsorowała ten niezwykły pokaz.
W dniu 14 maja 2018r.na boisku przy SP w Jedliczu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. W zawodach wzięło udział 5 szkół z terenu naszej gminy: SP Moderówka, SP Żarnowiec, SP Jedlicze, SP Potok i SP Dobieszyn. Reprezentacje szkół składały się z uczniów urodzonych w 2008 roku i młodszych. Bawiąc się, rywalizowali w 7 konkurencjach: „Sztafeta”, „Dodawanie skoków”, „Zamiana piłek”, „Bieg w workach”, „Rzuty do żywego kosza”, „Bieg z szarfami”, „Strzały na bramkę”. Nasi uczniowie po rozegraniu wszystkich konkurencji okazali się najlepszą drużyną i zajęli I miejsce.
W nagrodę będą reprezentowali naszą gminme w zawodach powiatowych.
SP Dobieszyn reprezentowali uczniowie:Zuzanna Wiśniowska, Roksana Fejkiel, Oliwia Serwińska, Dominika Stasiczak, Weronika Landoch, Kacper Łątka, Witold Trybus, Dominik Wasłowicz, Karol Michalski, Adrian Owsiak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Dnia 10 maja 2018 r. uczniowie klasy II i III odwiedzili Filię Gminnej Biblioteki im. Kaspra Wojnara w Dobieszynie. Spotkali się z Panią Bibliotekarką, która przygotowała ciekawe zajęcia m. in. krzyżówkę z hasłem, prezentację multimedialną przedstawiającą 20 najciekawszych bibliotek świata. Dzieci rozpoznawały tytuły książek na podstawie wylosowanych obrazków, układały z rozsypanek wyrazowych poprawne tytuły baśni i bajek. Miały również okazję obejrzeć zbiory biblioteczne i wypożyczyć książki, które wzbudziły ich ciekawość.
Otrzymały w prezencie piękne zakładki i słodki upominek. Uczniowie wręczyli Pani Bibliotekarce własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami z okazji Dnia Biblioteki i Bibliotekarza.To spotkanie pozostanie w ich pamięci. Zachęci do częstego odwiedzania biblioteki.
10 maja 2018r. uczniowie: Zuzanna Wiśniowska, Alan Dubis oraz Karolina Turek reprezentowali naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce.
Uczennice – Zuzanna Wiśniowska i Karolina Turek odniosły muzyczny sukces. Obie zostały laureatkami w swoich kategoriach: Karolina zdobyła I miejsce, a Zuzia wyróżnienie!
Gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 8 maja 2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnej już Majówce Misyjnej, pod hasłem: „Marzenia afrykańskich dzieci”.Gośćmi tegorocznego spotkania byli: o. Kazimierz Szymczycha, misjonarz werbista, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz siostry klawerianki z Nigerii - s. Cinthia i s.Ndidiamaka. Majówka odbyła się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie.Program obejmował: spotkanie z Misjonarzami, Mszę Świętą, losowanie nagród, udział w konkursie na najpiękniejszy afrykański strój, wspólne zabawy oraz wiele innych atrakcji.
Udział w tegorocznej Misyjnej Majówce był okazją do lepszego poznania kultury Afryki, dał każdemu dziecku mnóstwo radości i wiele niezapomnianych wrażeń.
22 kwietnia to z pewnością najbardziej ekologiczna data w ciągu całego roku. By uczcić tegoroczne obchody „Dnia Ziemi” uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczno-edukacyjny, którego głównym przesłaniem było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych oraz rozwijanie wiedzy przyrodniczej. W trakcie przedstawienia uczniowie przypomnieli słuchaczom jak ważna jest ochrona otaczającego nas środowiska poprzez m.in. segregację odpadów. Na koniec uczniowie zaśpiewali utwór Michaela Jacksona pt. „Heal the World” skłaniając publiczność do refleksji nad tym, co zrobić, by dbać o naszą planetę nie tylko od święta.
Ponadto, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Listy dla Ziemi” organizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA. Pisanie listów poprzedziły lekcje tematyczne podczas których dzieci dowiadywały się, w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak należy zmieniać złe przyzwyczajenia, aby chronić przyrodę i własne zdrowie. Następnie uczniowie w formie osobistego listu zachęcili dorosłych do prostych działań ekologicznych.
W ramach kampanii edukacji ekologicznej Rzeki karpackie- czysta Natura 2000 dla społeczności znad dolnej Soły, Czarnej Orawy, Łososiny, Białej Tarnowskiej, Wisłoki z dopływami, Jasiołki i środkowego Sanu został zorganizowany konkurs plastyczny na plakat „ Chroń rzeki karpackie”. Na konkurs wpłynęło 235 prac nadesłanych z 7 obszarów objętych projektem. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych nasi uczniowie: Karolina Turek, Szymon Mercik, Dominika Stasiczak i Oliwia Łątka zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy!
We wtorek 17 kwietnia w Krościenku Wyżnym odbyły się XX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Uczeń naszej szkoły Klaudiusz Orzechowski zajął w nich I miejsce i będzie reprezentował nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich. Droga do zwycięstwa nie była łatwa.
W pierwszym etapie trzeba było odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską.
Klaudiuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W niedzielę 15 kwietnia już po raz piąty odbył się Przegląd Artystyczny Szkół i Przedszkoli „PEGAZ” o puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Nasi uczniowie wystąpili z pięknym układem tanecznym do piosenki z filmu "Titanic".
23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbył się IX Wiosenny Turniej Wiedzy, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze. Turniej skierowany jest do uczniów klas szóstych z terenu naszej gminy i jak co roku wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze wszystkich szkół.
Szóstoklasiści zmierzyli się z szeregiem zadań z różnych dziedzin nauki szkolnej. Przygotowano zadania problemowe, krzyżówki, zagadki, skojarzenia, kalambury, łamigłówki. Nasza szkoła zajęła III miejsce.
Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki, a także pamiątkowe statuetki.
Zostały podsumowane także edycje konkursowe.
W konkursie „Rachmistrz Gminy Jedlicze” uczennica Wiktoria Dubis zajęła II miejsce.
Gratulujemy.
Nasza uczennica klasy pierwszej Weronika Landoch zdobyła wyróżnienie w „Konkursie na Projekt Kartki Wielkanocnej” organizowanym przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik.
Gratulujemy !
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych, pełnych wiosennego optymizmu, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół Świąt Wielkiej Nocy życzą
Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie SP w Dobieszynie
Informacja o przerwie świątecznej: przerwa świąteczna trwa od czwartku 29 marca 2018r. do wtorku 3 kwietnia 2018r. Do zobaczenia w szkole w środę 4 kwietnia 2018 r.
Dnia 25.03.2018r. nasi uczniowie uczestniczyli w akcji charytatywnej „Krośnieńskie Pola Nadziei”. Jak co roku, dzieci przygotowały na ten dzień własnoręcznie wykonane żonkile. Kwiaty te, uchodzą za międzynarodowy symbol nadziei, przypominają o osobach cierpiących i oczekujących pomocy. Cieszymy się, że włączając się w X edycję „Krośnieńskich Pól Nadziei” możemy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi bardzo chorych. W sumie udało nam się uzbierać kwotę : 799,64 zł. Dziękujemy bardzo wszystkim ofiarodawcom.
W dniu 24 marca nasza szkoła brała udział w Kiermaszu Wielkanocnym, który odbył się w Sali Urzędu Gminy w Jedliczu. Organizatorem tej imprezy była p. Burmistrz wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Na kiermasz przygotowaliśmy wiele ozdób świątecznych, które wzbudziły zainteresowanie i zachwyt kupujących. W trakcie kiermaszu rozstrzygnięto konkurs na „Gigantyczną Palmę Wielkanocną”, w którym nasza grupa przedszkolna zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!
Z okazji pierwszego dnia wiosny, 21 marca 2018r., oddział przedszkolny zaprezentował przed społecznością całej szkoły przedstawienie pt. ,,Przyszła do nas wiosna”. Dzieci pięknie recytowały wiersze ,śpiewały piosenki ,na koniec wspaniale zatańczyły. Wcielając się w role postaci zwierząt, ptaków i kwiatów, odgrywały scenki na tle kolorowej scenografii. Przedstawienie bardzo się podobało, dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Zgodnie z tradycją nasi uczniowie spalili Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Najmłodsi uczniowie wybrali się na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.
14 marca w Iwli odbyły się Indywidualne Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Krośnieńskiego w szachach. W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników w trzech kategoriach wiekowych, turniej rozgrywany był zgodnie z zasadami kodeksu szachowego, tempo 15+3 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenia komputerowe. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem naszej szkoły, a przede wszystkim uczniów, którzy ją reprezentowali. Kacper Łątka został zwycięzcą kategorii uzyskując tym samym tytuł Mistrza Powiatu Krośnieńskiego dzieci rocznik 2008 i młodsi, Krzysztof Mastej zajął 4 miejsce, Klaudiusz Orzechowski 9 miejsce (kategoria dzieci 2005-2007), Dawid Stasiczak 4 miejsce (kategoria 2002-2004).
Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Uczennica klasy trzeciej- Zuzanna Twaróg zdobyła wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom” w kategorii wiekowej – kl. I-III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Miłym wydarzeniem w dniu 8 marca był uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim Paniom i dziewczynkom, uczniowie klasy czwartej przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło również kwiatów oraz słodyczy dla wszystkich wspaniałych kobiet w naszej szkole.
W sobotę 3 marca 2018r. odbyły się na hali GOSiR-u Jedlicze Gminne Eliminacje do Powiatowej Olimpiady w Tenisie Stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowali się w niej uczniowie naszej szkoły. Zdobywcu dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach awansowali do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Sieniawie 24.03.2018r. Tenisiści otrzymali pamiątkowe statuetki, medale oraz dyplomy.
Kategoria: Dziewczyny do 13 lat (ur. 2005 r. i młodsi)
Kategoria: Chłopcy do 13 lat (ur. 2005 r. i młodsi)
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy awansu do dalszych eliminacji, życzymy sukcesów i godnego reprezentowania Gminy Jedlicze.
1.03.2018r. odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Bardzo dobrze wypadli w nim nasi uczniowie. I miejsce zajął uczeń klasy V Klaudiusz Orzechowski. Tuż za podium znaleźli się także uczniowie klasy IV: Alan Dubis oraz Rafał Kuczek, który otrzymał wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika turnieju.
Klaudiusz Orzechowski będzie reprezentował Gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 21 lutego 2018r. w Łękach Dukielskich, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Chłopców. Do zawodów zgłosiło się 5 szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego. Drużyna chłopców Szkoły Podstawowej w Dobieszynie wywalczyła trzecie miejsce. Nasi zawodnicy bardzo dzielnie walczyli, odnosząc duży sukces jakim jest III miejsce w powiecie. Naszą szkołę reprezentowali : Klaudiusz Orzechowski i Krzysztof Mastej. Gratulejemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
W dniu 16 lutego w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego zatytułowanej „Czytam, bo lubię” grupa uczniów kl. IV wystąpiła przed społecznością szkolną z inscenizacją znanego wiersza pt. „Rzepka” J. Tuwima. Aktorzy wykazali się dużymi zdolnościami zarówno aktorskimi jak i lingwistycznymi. Z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje obcojęzyczne role za co widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami.
Informujemy wszystkich uczniów, że ferie zimowe w województwie podkarpackim będą trwały od 29 stycznia do 11 lutego 2018r. Życząc wszystkim uczniom udanego wypoczynku jednocześnie prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu. Do szkoły wracamy 12 lutego.
Bezpieczne Ferie informacje: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie; Ministerstwo Edukacji Narodowej; Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Zapraszamy do zaznajomienia się z atrakcjami w naszej gminie podczas ferii zimowych. Na bieżąco będziemy aktualizowali propozycje spędzania wolnego czasu.
Uczniowie wyróżnieni uchwałą Rady Pedagogicznej
za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i zachowaniu w I okresie 2017/2018.
Klasa I:
Kuczek Anna, Landoch Weronika, Penar Sara, Waliszko Maja, Wojtowicz Emilia, Janocha Gabriela, Dubis Wioletta, Krzanowska Maja
Klasa II:
Oliwier Tkaczyk, Aleks Pikul, Nikola Borek
Klasa III:
Roksana Fejkiel, Zuzanna Gorzelniowska, Dominika Kozioł, Oliwia Serwińska, Zuzanna Twaróg, Zuzanna Wiśniowska
Klasa IV:
Alan Dubis, Patrycja Landoch, Oliwia Łątka, Rafał Kuczek, Krzysztof Mastej, Gabriela Trybus
Klasa V:
Klaudiusz Orzechowski, Maria Wojtowicz,
Klasa VI:
Wiktoria Dubis, Karina Miśkowicz
Klasa VII:
Julia Ginalska, Dawid Stasiczak
Uczniowie wyróżnieni za 100% frekwencję w I okresie roku szkolnego 2017/2018
Klasa I:
Janocha Gabriela, Krzanowska Maja, Penar Sara, Waliszko Maja
Klasa III:
Zuzanna Gorzelniowska, Kacper Łątka, Aleksander Tkaczyk, Zuzanna Twaróg, Oliwia Serwińska
Klasa IV:
Szymon Mercik, Oliwia Łątka, Kamil Kulik, Krzysztof Mastej, Dominika Stasiczak, Dominik Wasłowicz
Klasa V:
Jakub Samson, Maria Wojtowicz
Klasa VI:
Magdalena Janocha
Klasa VII:
Dawid Stasiczak
23 stycznia 2018r. mury Domu Ludowego w Dobieszynie zapełniły się licznie przybyłymi gośćmi, którymi byli Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zastępca Burmistrza Gminy Pan Ryszard Zagórski, Sekretarz Gminy Pani Barbara Korzeniowska, Sołtys Pan Robert Kozioł oraz Przewodnicząca KGW Pani Danuta Lorens.Obecnych gości przywitała Pani Dyrektor Renata Kosiek i zaprosiła do świętowania tego wyjątkowego dnia.
Babcie i Dziadkowie z zainteresowaniem i podziwem w oczach oglądali występy swoich wnuków. A było na co popatrzeć.
Wystąpiły bowiem dzieci z wszystkich klas, które pod kierunkiem wychowawców przygotowały różnorodny program artystyczny. Były śpiewy, tańce, jasełka, scenki humorystyczne i serdeczne życzenia oraz własnoręczne wykonane upominki. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po wręczeniu prezentów na salę wjechał ogromny tort z fajerwerkami, a cała sala odśpiewała gromkie „Sto Lat”.
Po części oficjalnej goście przy smacznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców spędzili czas w miłej i przyjaznej atmosferze.
24 stycznia nasi uczniowie bawili się na zabawie choinkowej w Domu Ludowym. Jak na karnawał przystało był to bal przebierańców z księżniczkami, wróżkami, rycerzami.... Stroje były bardzo piękne i pomysłowe. Wszyscy wspaniale się bawili. Taniec sprawił, że wszyscy ze smakiem zjedli poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dopełnieniem wspaniałej zabawy były paczki ze słodyczami, ufundowane przez Radę Rodziców, które wszyscy otrzymali na zakończenie karnawałowego wieczoru.
23 stycznia 2018r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. Drużyna chłopców odniosła bardzo duży sukces, wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła I miejsce w Gminie Jedlicze. Druzyna dziewcząt po bardzo zaciętych meczach zdobyła III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Cholewiak, Karina Miśkowicz, Krzysztof Mastej, Klaudiusz Orzechowski. Drużyna chłopców w nagrodę za zdobycie I miejsca będzie reprezentować naszą szkołę i gminę w zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym sportowcom.
W Gminnym Ośrodku Kultury, 21 stycznia w niedzielne popołudnie, odbył się Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który zgromadził liczną grupę wykonawców ze wszystkich szkół gminy Jedlicze. Nie zabrakło wśród nich także naszych uczniów, którzy wrócili do domów z nagrodami i wyróżnieniami. W kategorii klas I-III uczennica Roksana Fejkiel zdobyła-II miejsce, a Sara Penar wyróżnienie. W Kategorii klas IV-VI uczennica Karolina Turek zdobyła – I miejsce. Gratulujemy ! Podczas trwania konkursu kolęd wręczono także wyróżnienia twórcom najpiękniejszych aniołów.
Wśród wyróżnionych w Konkursie Plastycznym „Świąteczne Anioły” organizowanym przez GOK- Jedlicze znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Weronika Landoch, Wioletta Dubis, Maja Klinikowska, Emilia Lorens, Weronika Wilk, Zuzanna Gorzelniowska, Maja Krzanowska, Wiktor Krzanowski, Kacper Łątka, Oliwia Łątka, Jakub Samson, Maria Wojtowicz. Gratulujemy !
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy tego co najpiękniejsze.
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości.
Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń.
W miesiącu grudniu została przeprowadzona już po raz osiemnasty, ogólnopolska akcja charytatywna „Góra Grosza”, która miała na celu zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Jak co roku akcja ta przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie. Po zakończeniu akcji, członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem podliczyli zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 331,48 zł.
Najwyższą kwotę zebrała klasa IV, która zajęła I miejsce, II miejsce zdobyła klas V, a na III miejscu uplasowała się klasa I.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!!!
|
|
Średnia na ucznia |
Klasa I |
66,35 zł |
4,17 zł |
Klasa II |
12,57 zł |
1,25 zł |
Klasa III |
28,71 zł |
2,05 zł |
Klasa IV |
138,85 zł |
9,26 zł |
Klasa V |
45,25 zł |
9,05 zł |
Klasa VI |
21,22 zł |
3,03 zł |
Klasa VII |
18,53 zł |
1,54 zł |
Suma |
331,48 zł |
|
ZEBRANE MONETY
1 szt. x 5 zł |
= 5 zł |
4 szt. x 2 zł |
= 8 zł |
14 szt. x 1 zł |
= 14 zł |
53 szt. x 50 groszy |
= 26,50 zł |
194 szt. x 20 groszy |
= 38,80 zł |
325 szt. x 10 groszy |
= 32,50 zł |
1996 szt. x 5 groszy |
= 99,80 zł |
2680 szt. x 2 grosze |
= 53,60 zł |
5328 szt. x 1 grosz |
= 53,28 zł
|
Dnia 9 stycznia 2018 roku uczniowie klas IV-VII mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności łyżwiarskich na lodowisku w Jedliczu. Celem wyjazdu w ramach zajęć wychowania fizycznego było hartowanie organizmu, propagowanie sportu i rekreacji ruchowej. Atmosfera zajęć była bardzo radosna i wesoła. Wszyscy świetnie się bawili, nawet Ci, którzy na lodzie stawiali pierwsze kroki. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym rodzicom za przewóz dzieci na lodowisko.
Dnia 07.01.2018 r. uczniowie z naszej szkoły wystawili jasełka misyjne w Kościele Parafialnym w Dobieszynie. Uczniowie z klas IV – VII z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Aniołowie pięknym śpiewem i recytacją wierszy przypomnieli prawdę o pokorze i nieskończonej miłości Boga, która przychodzi na świat w ubogiej stajence i pragnie zamieszkać w każdym ludzkim sercu. W naszym przedstawieniu do żłóbka Jezusa przyszli pasterze, Trzej Królowie i dzieci z różnych krajów. Wszyscy, którzy przybyli by oddać pokłon Królowi nad Królami, Bogu i Człowiekowi – Panu Naszemu Jezusowi Chrystusowi, pragnęli stać się Jego misjonarzami w świecie.
Dzieci z różnych stron świata ofiarowały Bożemu Dzieciątku swoje serca i obiecały obdarowywać innych dobrymi uczynkami. Wystawione przez naszych uczniów jasełka były okazją do wspólnego kolędowania i refleksji nad tajemnicą nieskończonej miłości Boga do całej ludzkości oraz zachętą do dawania świadectwa o Chrystusie w świecie.
Dnia 22.12.2017 r. jak co roku świętowaliśmy szkolną Wigilię. Uczniowie kl. IV – VII, w naszej wyobraźni przenieśli nas do Betlejem sprzed dwóch tysięcy lat. Do miasta w którym dokonało się niezwykłe wydarzenie, gdzie narodził się Król nad Królami, Bóg i człowiek – Pan Nasz Jezus Chrystus. Dzieci w ramach wdzięczności ofiarowały Bożemu Dzieciątku swoje serca i obiecały obdarowywać innych dobrymi uczynkami.
Po części artystycznej wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Spotkanie opłatkowe przy wyśmienitych potrawach przygotowanych przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.
Dnia 20 grudnia w budynku Urzędu Gminy w Jedliczu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na najpiękniejszy projekt kartki Bożonarodzeniowej. Pamiątkowe dyplomy oraz upominki zostały wręczone młodym artystom przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik.Nasza uczennica klasy trzeciej- Weronika Wilk zdobyła wyróżnienie w tym świątecznym konkursie. Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
W naszej szkole 14 grudnia odbył się „Konkurs kolęd i pastorałek - 2017 ” .
W kategorii klas I-III :I miejsce zdobyła –Zuzanna Wiśniowska
II miejsce zdobyła –Weronika Landoch
III miejsce zdobyła -Zuzanna Twaróg
Wyróżnienia otrzymali: Nikola Pec, Wioletta Dubis oraz duet- Anna Kuczek i Konrad Kuczek.
W kategorii klas IV-VII przyznano I miejsce - Karolinie Turek oraz wyróżnienie Aleksandrze Dubis.
Także w tej kategorii duet -Rafał Kuczek i Alan Dubis otrzymał - I miejsce , a trio: Dominik Urbanek, Klaudiusz Orzechowski, Wiktor Sitar - wyróżnienie.
Gratulujemy!
Uczennica klasy trzeciej Zuzanna Twaróg zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych klas I-III szkół podstawowych, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”. Celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Sprzyja on także rozwojowi zainteresowań plastycznych. Serdecznie gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów.
13 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z asp.sztab. Jerzym Barczentewiczem – funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie dotyczące cyberbezpieczeństwa w szkole. Policjant omówił kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetu przez uczniów. W trakcie spotkania z młodzieżą szczegółowo omówiony został temat odpowiedzialności karnej za przestępstwa internetowe. Aspirant poruszył sprawy związane z demoralizacją wśród dzieci i młodzieży, omówił czyny karalne oraz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
W dniach 6-7 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Była to nagroda za udział w akcji „Drzewko za butelkę” sponsorowana przez Orlen Południe. Dwudniowy plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z historią pieniądza od starożytności po współczesności. „Dukaty Decjusza” to projekt realizowany w renesansowej Willi Decjusza, co przyczynia się do atrakcyjności i efektywności zajęć. Popularyzuje on wiedzę o ekonomii, historię i rolę pieniądza, politykę monetarną i numizmatykę. Odbył się także w tym dniu pokaz rycerski. Na zakończenie dnia wszystkich uczestników odwiedził Święty Mikołaj, obdarowując każdego wspaniałym prezentem.
Drugi dzień to zajęcia edukacyjne „Błękitna planeta”. Uczniowie uczestniczyli aktywnie w zajęciach poświęconych problematyce wodnej występującej na naszej planecie. Poszerzyli swoją wiedzę w zakresie ochrony wodnego środowiska przyrodniczego. Zajęcia nakłoniły młodzież do zmiany przyzwyczajeń i nawyków dotyczących gospodarowania wodą. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego, gdzie uczniowie wysłuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, przeszli przez Bramę Floriańską i zobaczyli Barbakan. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o dziejach Krakowa i legendach z nim związanych. Spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, można nie zdawać sobie sprawy, że pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje sie prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, wystarczy zejść do Rynku Podziemnego. Uczniowie odwiedzając wystawę poczuli atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. W trakcie zwiedzania towarzyszyły nam bowiem m.in. odgłosy gwaru transakcji handlowych, życia średniowiecznego Krakowa. Dla wszystkich była to niezwykła lekcja historii. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Jest taki dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. Jes to Dzień Swietego Mikołaja. W tym roku Świety Mikołaj z powodu wielu obowiązków odwiedził naszą szkołę już w poniedziałek. Wszystkim dzieciom rozdał słodkie upominki. Świety Mikołaj wszystkim dzieciom w nagrodę, że są bardzo grzeczne ufundował bilety do kina na film "Tarapaty" oraz na bajkę "Pierwsza gwiazdka". Mikołajowi dziękujemy i zapraszamy za rok. Po seansie filmowym klasy III-VII zwiedziły także Muzeum Rzemiosła w Krośnie.
Wieczór Andrzejkowy to wieczór zabaw i wróżb. Nasi uczniowie w dniu 30.11.2017 r. wspólnie bawili się przy dobrej muzyce i kolorowej scenerii świateł. W trakcie zabawy przeprowadzono wiele ciekawych i pełnych humoru wróżb. Rada Rodziców ufundowała pyszny poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale, a przepowiedzianą przyszłość potraktowali z przymrużeniem oka.
Dnia 17 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dobieszynie po raz kolejny obchodzony był „Dzień zdrowej żywności", którego celem było kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych wśród uczniów. W ramach tego dnia odbyło się wiele ciekawych zajęć oraz spotkań przy stole zastawionym zdrowymi i smacznymi daniami przygotowanymi głównie z warzyw i owoców przez dzieci i nauczycieli z naszej szkoły. Ponadto, uczniowie klas IV – VII mieli możliwość sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę uczestnicząc w warsztatach pod hasłem „Mój sposób na zdrowie”.
Młodsi uczniowie brali udział w quizie wiedzy o zdrowym odżywianiu i wykonali prace plastyczne przedstawiające owoce i warzywa oraz swoje propozycje zdrowych i smacznych posiłków. Prace dzieci zostały wywieszone na szkolnych gazetkach w salach lekcyjnych.
Dzień Zdrowej Żywności po raz kolejny został niezwykle ciepło przyjęty w naszej szkole. Cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli oraz personelu szkoły. Przyniósł wszystkim mnóstwo radości. Uczniowie mogli się przekonać, że sałatki, kanapki, koktajle, szaszłyki i inne potrawy ze świeżych owoców i warzyw są bardzo smaczne i zdrowe oraz że chronią przed chorobami i dają wiele sił do zabawy i nauki
16 listopada 2017 roku uczennica klasy trzeciej Zuzanna Gorzelniowska została nagrodzona w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ MAMO, TATO NIE PAL…” zorganizowanym dla uczniów kl. I-III z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna przez Liceum Plastyczne w Krośnie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie. Zuza została laureatką konkursu w którym wzięło udział ponad 200 prac. Serdecznie gratulujemy !
15 listopada 2017 r. w hali GOSiR w Jedliczu odbyło się podsumowanie akcji „Drzewko za butelkę” realizowanej w ramach edukacji ekologicznej programu „Odpowiedzialność i Troska”, której organizatorem był ORLEN Południe. W podsumowaniu akcji wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Gminy Jedlicze. Przedstawiciele organizatora podziękowali wszystkim za zaangażowanie w akcję. Każda placówka biorąca udział w zbiórce otrzymała dyplom i sadzonki drzewek. Stanowi to swego rodzaju potwierdzenie zaangażowania w dbałość o czystość otaczającego nas świata. Ogłoszone zostały także wyniki konkursu.
Uczniowie którzy zebrali najwięcej butelek otrzymali upominki. W naszej szkole zdecydowanym liderem zostałaOliwia Łątka, która zebrała 5042 butelki, w oddziale przedszkolnym Klara Dziura z ilością 740 butelek. W kategorii przedszkoli nasz oddział przedszkolny zebrał 5028 butelek, natomiast uczniowie szkoły podstawowej zebrali ich35142. Dzięki tak imponującej liczbie uplasowaliśmy się trzy razy na II miejscu – efektywność zbiórki z ilością 279 butelek na jednego ucznia w kategorii przedszkoli, ilość zebranych butelek oraz efektywność zbiórki z ilością 445 butelek na jednego ucznia w kategorii szkół podstawowych. Podsumowując nasza szkoła otrzymała 3000 zł na zakup pomocy naukowych oraz sportowych.
Dodatkową nagrodą w tym roku jest dwudniowa wycieczka do Krakowa w dniu 6-7.XII dla 3 najlepszych klas z naszej gminy. Miło nam poinformować, że w tej trójce uplasowała się klasa IV z naszej szkoły.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom za tak duże zaangażowanie w akcję. W tym roku zebraliśmy ponad dwa razy więcej butelek niż w poprzednim. Duże słowa uznania należą się także rodzicom oraz osobom, które przyczyniły się do tego imponującego wyniku. Dziękujemy !!!
10 listopada 2017 r. odbył się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z utratą niepodległości przez nasz kraj. Przybliżyli społeczności szkolnej trudne lata niewoli pod zaborami oraz drogi, które doprowadziły do tego, że nasza "Polska" znów pojawiła się na mapach świata. Uroczystości towarzyszył świąteczny nastrój podkreślony odświętnym strojem uczniów i piękną dekoracją.
9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu rozstrzygnięto i wręczono nagrody, w konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”. Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych i ekologicznych. Na konkurs wpłynęło 309 prac z całej gminy Jedlicze.
W kategorii klas I-III – trzecie miejsce zajęła uczennica Zuzanna Twaróg. W kategorii klas IV-VI – drugie miejsce na równi zajęły Maria Wójtowicz i Karolina Turek, a trzecie – Patrycja Landoch. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
8 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się XI Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Na przesłuchania zgłosiło się prawie 70 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego. Każdy z uczestników przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej. Wielki sukces w tym konkursie odniosła uczennica naszej szkoły Karolina Turek, która w kategorii szkół podstawowych zajęła I miejsce. Gratulujemy !
Laureaci wystąpią 11 listopada podczas koncertu patriotycznego organizowanego w ramach obchodów Powiatowego Święta Niepodległości w Krościenku Wyżnym.
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. Taki jest listopadowy Dzień Wszystkich Świętych, kiedy to przychodzimy na cmentarze, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze, wzdychamy i tęsknimy za tymi, którzy odeszli…
W podniosły nastrój tego święta wprowadzili nas uczniowie kl. VI-VII. Przygotowali z tej okazji w dniu 31.10.2017r. uroczysty apel.
Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.
Dla nich
Harcerskie warty
I chorągiewek gromada,
I dla nich ten dzień -
Pierwszy dzień
Listopada
W dniu 24 października 2017 roku uczniowie klasy I w obecności swoich rodziców i całej społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Na tę okoliczność wspólnie ze starszymi uczniami przygotowali piękną cześć artystyczną, w której mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami - zdali pierwszy poważny egzamin. Po egzaminie z honorem ślubowali i zostali pasowani za pomocą magicznego ołówka. Otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców. Świętowanie zakończono poczęstunkiem, który przygotowali rodzice pierwszoklasistów.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci, dnia 18.10.2017 w Potoku odbyły się zawody szkół podstawowych w szachach. Zakończyły sie one wielkim sukcesem naszej szkoły a przede wszystkim uczniów, którzy ją reprezentowali. Nasze drużyny w składzie Dominika Stasiczak, Kacper Łątka, Klaudiusz Orzechowski, Krzysztof Mastej - Igrzyska Dzieci oraz Aleksandra Janocha, Daniel Kubacki, Dawid Stasiczak i Mateusz Nowak - Igrzyska Młodzieży Szkolnej zostały zwycięzcami turnieju, zdobywając tym samym mistrzostwo gminy.
Teraz będziemy reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
18 września ruszyła kolejna edycja akcji „Drzewko za butelkę”. Celem akcji jest podnoszenie świadomości i wrażliwości ekologicznej, a także promocja konkretnych wzorców działań wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie placówek, które dołączą do akcji zbierają zużyte plastikowe butelki PET, które następnie trafiają do powtórnego przerobu. Przypominamy wszystkim, że zbiórka zużytych plastikowych butelek PET trwa do 27 października br. Dlatego zachęcamy wszystkich którzy mogą pomóc w zbiórce do przynoszenia butelek. Dla jeszcze większego zaangażowania lista nagród które czekają dla najlepszych: Nagrody Szkoła/Przedszkole
I miejsce: 2 000,00 zł (z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego lub pomocy naukowych)
II miejsce: 1 000,00 zł (z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego lub pomocy naukowych
III miejsce: 500,00 zł (z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego lub pomocy naukowych)
Wszyscy zbieramy butelki. Z góry dziękujemy !
13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia poświęcona nauczycielom. Uczniowie klasy II i III pod kierunkiem Pani Małgorzaty Markiewicz w humorystyczny sposób przedstawili życie codzienne nauczycieli i uczniów. Dziękowali za trud, uśmiech, cierpliwość, oddanie, dobre rady i okazywane serce. Wręczyli symboliczne kwiaty i laurki. Brawa potwierdziły udany występ uczniów.
Szanowni Państwo
Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla całego Grona Pedagogicznego i Wszystkich Pracowników Szkoły.
Uczniowie SP Dobieszyn
9 października uczniowie klas IV-VII z naszej szkoły pojechali do RCKP w Krośnie, by obejrzeć spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Hobbit”. Teatralna adaptacja powieści J.R.R.Tolkiena to baśń o wyprawie do Samotnej Góry. Przedstawienie barwne i zabawne, jednocześnie w zawoalowany sposób opowiadające o naszym świecie, w którym – jak w baśni- nieustannie toczy się walka dobra ze złem. Klasy O,I,II,III wraz z opiekunami obejrzały spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie „Opowieści z Lodowej Krainy”. Przedstawienie to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu „Kraina Lodu”.
Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt. To wzruszające widowisko wlewa w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości, było okazją do świetnej zabawy. Ruchoma i kolorowa scenografia, oprawa muzyczna i efekty specjalne pobudziły dziecięcą wyobraźnię.
DRODZY UCZNIOWIE!
Wznawiamy akcję zbiórki zużytych baterii w naszej szkole.
Masz w domu zużyte baterie! Nie wiesz co z nimi zrobić? Przynieś do szkoły, a na pewno pomożesz środowisku!!!
Zbieramy zużyte BATERIE.
Program zbiórki zużytych baterii prowadzony jest przez „REBA Organizację Odzysku S.A”.
Zbiórkę baterii w naszej szkole prowadzi p. Ewa Gromek.
Zachęcamy do udziału w akcji.Na najbardziej aktywnych czekają nagrody!
Chrońmy razem nasze środowisko!
29 września 2017 roku odbywał się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród ponad 4 tysięcy szkół z 30 krajów zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła.Uczniowie przez tydzień przygotowywali się do obchodów. Układali rymowanki, rozwiązywali łamigłówki. Na lekcjach matematyki aktywnie przypominali sobie „tabliczkę”.
Komisja Egzaminacyjna przeprowadziła krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV -VII. Wybierano los z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: MT EXPERT.
Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin.Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.
Zachęcamy wszystkich do nauki matematyki, w tym tabliczki mnożenia na stronie aztekium.pl/Mistrz
29 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były tygodniową kampanią wyborczą wszystkich kandydatów. W wyniku tajnego głosowania został wybrany Samorząd Uczniowski. Przewodniczącą została Aleksandra Janocha uczennica klasy VII. Gratulujemy wszystkim osobom wybranym do samorządu i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły i wielu ciekawych pomysłów.
Cieszymy się ze zdobycia III miejsca w Regionalnym Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności - edycja 2016/2017 oraz brązowej odznaki dla opiekuna SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wykazaliśmy się aktywnością w ramach swojej Szkolnej Kasy oraz przygotowaliśmy i przedstawiliśmy kronikę wydarzeń pokazującą dokonania naszej szkoły.Otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1000 zł, która po raz kolejny motywuje nas do działania.
W ramach realizacji zadań wychowawczo-profilaktycznych szkoły, 19 września odbyło się spotkanie uczniów z policjantami Komisariatu Policji w Jedliczu. Panowie przybliżyli temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uwrażliwiali uczniów na zachowania ryzykowne oraz sposoby ich unikania. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.
Apelujemy więc:
• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!
18 września uczniowie naszej szkoły w ramach akcji "Sprzątanie Świata 2017 - Nie ma śmieci - są surowce" porządkowali najbliższe okolice naszej szkoły. Każda klasa miała do posprzątania wyznaczony rejon. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wykonali "kawał" dobrej roboty na rzecz środowiska.
„Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite, nad książką szkolną, nad zeszytem…”
Dnia 4 września 2017r. w Szkole Podstawowej w Dobieszynie, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, po uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym, nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez klasę V uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z koleżankami i kolegami oraz wychowawcami.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły serdecznie witają uczniów i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego. Szczególnie ciepło witamy dzieci, które po raz pierwszy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Wszystkim naszym uczniom życzymy, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, pełną pozytywnych doświadczeń w odkrywaniu świata i rozwijaniu własnych talentów. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i wielu przyjaźni.
Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie rodziców z wychowawcamii klas odbędzie się w naszej szkole w czwartek - 21 września 2017 r. o godz. 17.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
odbędzie się 4.09.2017 roku( poniedziałek).
Godzina 8:00 msza święta w Kościele Parafialnym.
Godzina 9 :00 rozpoczęcie w szkole.
Oddział zerowy rozpoczyna rok szkolny 4 WRZEŚNIA 2017 O GODZ. 8.00.
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 DLA WSZYTSKICH UCZNIÓW KLAS I-VII SĄ ZAPEWNIONE DARMOWE PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA.
PODRĘCZNIKI DO RELIGII UCZNIOWIE ZAKUPUJĄ WE WŁASNYM ZAKRESIE.
WYKAZ_PODRECZNIKOW_I_MATERIALOW _CWICZENIOWYCH_DO_RELIGII.docx